W dzisiejszych czasach bardzo wiele ludzi zastanawia się nad pytaniem – własna firma czy etat? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie jest bardzo trudne, ponieważ oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są plusy i minusy poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

Praca na etacie

Pracując na etacie zawsze wiemy o której zaczynamy pracę i kiedy ją kończymy, dzięki czemu łatwiej jest ustawić pozostałe zadania w przeciągu dnia. Dla wielu osób największym plusem pracy na etacie, jest oczywiście stały dochód. Pracując dla naszego pracodawcy w większości przypadkach nie będziemy musieli martwić się o znalezienie klientów i kontrahentów. W pracy na etacie zarabiamy od razu i nie musimy ponosić żadnych inwestycji. Zakładając własną firmę bardzo często zdarza się tak, że na starcie trzeba wyłożyć sporo pieniędzy, aby wypromować się na rynku i zdobyć klientów, dzięki którym będzie można się utrzymać. Unormowany czas pracy może być dużym plusem, ale również i minusem. Wstając codziennie o 8 rano przez cały rok łatwiej się wypalić. Kolejnym minusem pracy na etacie jest to, że zawsze pracujemy nie na własne nazwisko, ale na markę firmy.

Własna firma

Największą zaletą własnej firmy jest to, że robimy zazwyczaj zawsze to co sami chcemy i podpisujemy umowy na takie zlecenia, która nas osobiście interesują. W pracy na etat, niestety musimy wykonywać sporo zadań, które tak naprawdę nie sprawiają nam żadnej frajdy i satysfakcji. Dużym plusem własnej firmy jest równie to, że pracujemy zawsze wtedy jak mamy na to ochotę. W każdej chwili możemy zrobić sobie wolny dzień, a jak powszechnie wiadomo nie w każdej pracy jest możliwość dopasowania urlopu do pasującego nam terminu. Największym minusem jest to, że ponosimy odpowiedzialność za wszystko sami i co najgorsze musimy sporo zainwestować, aby prześcignąć konkurentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here