W dzisiejszych czasach bardzo wielu specjalistów uważa, że nie opłaca się inwestować małych pieniędzy. Już dawno minęły czasy, że z stosunkowo niewielkiego kapitału można w bardzo krótkim czasie dorobić się prawdziwej fortuny. Istnieje jednak grupa ludzi, która uważa że od czegoś trzeba zacząć. Inwestowanie niewielkich pieniędzy, to również wspaniałe doświadczenie i nauka, która w niedalekiej przyszłości może bardzo nam się przydać. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo w co inwestować małe kwoty, aby szybko pomnożyć nasz kapitał.

W co inwestować małe kwoty?

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się ETFy, które doskonale nadają się do inwestowania niewielkich kwot pieniędzy. Fundusze indeksowe pozwalają zarobić całkiem niezłe pieniądze, ale oczywiście należy poświęcić im nieco swojego cennego czasu. Najlepiej wybrać sobie tylko jeden ETF, z interesujących nas indeksów giełdowych i co miesiąc, regularnie za niewielką kwotę dokonywać zakupów. Przy takim podejściu wykorzystany uśrednienie. Pamiętać należy o tym, że giełdy w długim terminie zawsze rosną.

Akcje Dywidendowe

Niewielkie pieniądze można zainwestować także w Akcje Dywidendowe, które również wspaniale nadają się do inwestowania niewielkiego kapitału. Regularne kupowanie odpowiednich akcji dywidendowych za niewielkie kwoty, może w dłuższej perspektywie przynieść naprawdę znaczący dochód. Pamiętać należy jednak o tym, że inwestowanie w akcje dywidendowe, jest bardzo trudne, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne opcje inwestowania swojego kapitału. Akcje Dywidendowe wymagają najwięcej wiedzy i co najgorsze mogą spowodować w naszym portfelu najwięcej strat. Małe kwoty na szczęście łatwiej przełknąć, a co najważniejsze przy udanych inwestycjach, będziemy mogli dokładnie poznać ten rynek i z czasem zainwestować zdecydowanie większe pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here