Uruchomienie własnej firmy to bardzo duże wyzwanie i w wielu przypadkach spora inwestycja, dlatego też dotacja z urzędu pracy na otworzenie firmy, w wielu sytuacjach może pomóc nam spełnić swoje marzenie o uruchomieniu własnego biznesu.

Dotacja z urzędu pracy na otworzenie firmy

W dzisiejszych czasach dotacje z urzędu pracy na otworzenie firmy, są niewątpliwie bardzo dużym ułatwieniem, dlatego też wielu początkujących przedsiębiorców korzysta z ich dobrodziejstwa. Dotacje z urzędu pracy mają za zadanie wspieranie początkujących przedsiębiorców i zmotywowanie ich do pracy. Dzięki dotacją drastycznie spada bezrobocie, dlatego też są naprawdę bardzo przydatne.

Wkład własny

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość dotacji na uruchomienie własnej firmy wymaga odpowiedniego wkładu własnego. Poziom wkładu własnego jest tak naprawdę uzależniony od konkretnego urzędu pracy. Dzięki własnemu wkładowy finansowemu, urzędnicy łatwiej mogą nam zaufać i wzrastają nasze szanse na przyznanie dotacji. Pamiętać należy również i o tym, że dotacje z Urzędu Pracy nie przewidują żadnego wsparcia pomostowego, dlatego też warto odłożyć pewną część pieniędzy na koszty stałe takie jak np. ZUS, czy opłaty związane z prowadzeniem własnej firmy. Warto na starcie zabezpieczyć się na 3-5 miesięcy, które na początku dla wielu przedsiębiorców są najtrudniejsze.

Co zrobić aby otrzymać dotację?

Aby otrzymać dotację na uruchomienie firmy, należy spełnić kilka warunków. W większości przypadkach należy posiadać status osoby bezrobotnej i nieprowadzenie własnej działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy. Na naszym rynku istnieją profesjonalne firmy, które udzielają fachowego wsparcia przy wypełnianiu wniosków o dotację. Korzystając z pomocy tych firmy znacząco zwiększamy swoje szanse na uzyskanie interesującej nas dotacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here