Jak sfinansować zakup sprzętu fotograficznego

Jak sfinansować zakup sprzętu fotograficznego? Kredytem gotówkowym czy pożyczką pozabankową? Jaka jest różnica?

Kredyt gotówkowy jest produktem zastrzeżonym przez prawo do sprzedaży wyłącznie przez banki. Pożyczka jest natomiast uregulowana w kodeksie cywilnym i mogą być stosowane zarówno wśród osób prywatnych, jaki i przedsiębiorców, a także pozabankowe instytucje finansowe.

Sprzęt fotograficzny na kredyt? Gdzie szukać oferty?

Różni klienci w różny sposób poszukują najlepszych dla siebie rozwiązań, w tym także produktów finansowych. Wciąż liczną grupę, szczególnie dotyczy to osób starszych, stanowią osoby, które poszukują informacji drogą tradycyjną, odwiedzając stacjonarne oddziały banków czy też placówki pośredników finansowych. Natomiast rosnącą grupą klientów, zgodnie z powszechnym trendem, są jednak osoby, które coraz częściej korzystają z internetowych rozwiązań. Do najbardziej użytecznych zalicza się tu porównywarki kredytów. Możemy tam znaleźć nie tylko proste porównanie produktów kredytowych i pożyczek, ale także informacje o aktualnych promocjach, jak i przydatne poradne poradniki dotyczące poszczególnych rozwiązań (kredyt gotówkowy, karta kredytowa, pożyczki pozabankowe itd.). Tam również możliwe jest bezpośrednie zawnioskowanie o wybrany kredyt gotówkowy. Wciąż ważnym źródłem informacji o najlepszych rozwiązaniach pozostaje tak zwany marketing szeptany- porada bliskich, rodziny, zaufanych znajomych, a także w niemałej części funkcjonujące w internecie opinie i komentarze.

Sprawdź też: https://www.maxmodels.pl/pozyczka-gotowkowa-na-sprzet-fotograficzny,a,2050.html?p=1

Porównuj porównywalne

Ważne jest, aby wybierając kredyt gotówkowy porównać oferty rożnych instytucji, ale oparciu o te sam kryteria, to jest szczególnie biorąc pod uwagę takie założenia jak: kwota udzielonej pożyczki, wysokość prowizji, wysokość odsetek, czas kredytowania, dodatkowe zabezpieczenia, możliwość tzw. wakacji kredytowych, czyli czasowe zawieszenie spłaty rat. Na całkowity koszt kredytu składa się wiele zmiennych i warto w podsumowaniu zwrócić uwagę na ten parametr- czyli ile faktycznie pożyczam, a ile ostatecznie, w sumie zobowiązany będę oddać bankowi.

Czy kredyt gotówkowy w banku jest drogi?

Niewątpliwie kredyt gotówkowy jest jednym z droższych produktów kredytowych w banku, a właśnie takim kredytem będziemy mogli posłużyć się przy zakupie sprzętu fotograficznego. Tańszym rozwiązaniem jest na przykład pożyczka hipoteczna, czy też kredyt celowy (na przykład samochodowy), zabezpieczony na przedmiocie kredytowania. Najtańszym rzecz jasna pozostaje kredyt hipoteczny, ale te wymienione produkty rządzą się zupełnie innymi regułami i z natury przewidziane są na inne cele. Jednak nawet najdroższy kredyt gotówkowy wciąż będzie o wiele tańszy od najtańszej pożyczki proponowanej w instytucji pozabankowej. Oczywiście mogą zdarzyć się promocję typu „pierwsza pożyczka za zero złotych”, ale jak na każdą promocję trzeba być tu szczególnie wyczulonym, ponieważ są one zazwyczaj mocno ograniczone co do okresu spłaty i możliwej do uzyskania kwoty pożyczki.

O czym pamiętać, kiedy wybieram kredyt gotówkowy w banku?

Najlepiej jest zacząć rozmowy o finansowaniu w banku, który prowadzi nasz bieżący rachunek. Tam zazwyczaj dzięki zbudowanej historii rachunku mamy możliwość skorzystania z uproszczonej ścieżki wnioskowania, to jest w przypadku kiedy na przykład nasze wynagrodzenie wpływa na rachunek prowadzony w tym banku, to nie powinniśmy już być zobowiązywani do okazywania dodatkowych zaświadczeń od pracodawcy. Dodatkowo możemy liczyć (choć nie zawsze!) na korzystniejsze warunki niż te, jakie proponowane są w innych bankach, które nas dotąd nie obsługiwały. Nie należy jednak bezgranicznie ufać doradcom naszego banku, a raczej w myśl zasady „najlepszą metodą budowania zaufania jest kontrola”, sprawdzić otrzymaną ofertę z innymi dostępnymi na rynku, odwiedzając między inny bank, pośrednika kredytowego, czy też używając do tego kalkulatorów kredytowych w internecie, dostępnych na stronach banków i w porównywarkach kredytowych. Jeśli wnioskujemy o małą kwotę na krótki okres spłaty, to nasze zabiegi możemy ograniczyć do porównania nawet tylko dwóch ofert, ale w przypadku większych kwot spłacanych przez kilka lat może się okazać, że różnice w oferowanych warunkach finansowania są naprawdę duże.

Pożyczka gotówkowa na sprzęt fotograficzny

Nie zawsze kredyt w banku będzie możliwy do uzyskania. Na przyczyny odmowy kredytowania składa się wiele czynników i sam bank nie ma obowiązku informowania o nich. Pożyczki pozabankowe są zatem naturalnym i doskonałym uzupełnieniem sektora bankowego. Co więcej, w wielu przypadkach te rozwiązania są jedynymi, z jakich może korzystać wielu klientów. W każdym razie pożyczka pozabankowa jest dostępna jedynie dla tych klientów, którzy dysponują stałych dochodem, który potrafią udokumentować i mają dzięki niemu możliwość regulowania zobowiązań. Coraz częściej tak zwane firmy pożyczkowe analizują sytuację wnioskodawcy w podobny sposób do tego, w jaki działają banki, korzystając z podobnych, a nawet często tych samych narzędzi analitycznych i źródeł danych. To konsekwencja obowiązywania regulacji pranych, które mają uniemożliwić popadanie w tka zwaną „spiralę zadłużenia”. W świetle tych przepisów instytucja finansowa ma obowiązek badania sytuacji ekonomicznej zdolności do regulowania spłat za każdym razem, kiedy przyjmuje wniosek o pożyczkę od zainteresowanego ich ofertą potencjalnego, czy też stałego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here