Kisteny to specjalne, skrzyniopalety plastikowe, które mają za zadanie ułatwić pracę pracownikom produkcyjnym, przemysłowym i wielu innym. W czym zatem tkwi sekret? Dlaczego kisteny są takie niezastąpione?

Skrzyniopalety plastikowe – konstrukcja

Opis skrzynio palet należy rozpocząć od samego tworzywa, z którego są wykonane. Nie są to skrzyniopalety drewniane, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Tym razem na tapet idzie wszechobecny plastik, czyli polipropylen.

Polipropylen, jako tworzywo sztuczne, idealnie nadaje się na produkcję skrzyniopalet. Ze względu na swoją dużą plastyczność w temperaturze około 200 – 230 stopni Celsjusza, możliwe jest formułowanie każdego kształtu, o jakim się tylko pomyśli. Następnie, po wystudzeniu, kisteny nabierają twardości. Nie można ich wówczas tak szybko zniszczyć, połamać. Są naprawdę wytrzymałe – zwłaszcza, kiedy ustawia się je w stosie. Magazynując rzeczy warstwowo, można uzyskać nawet do 600 kilogramów udźwigu. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla firm, które nie dysponują ogromnymi halami magazynowymi a jednak mają sporo detali czy wyrobów do przechowywania. A jakie jeszcze możliwości daje polipropylenowa konstrukcja skrzyniopalet?

Plastik pozwala na bardziej higieniczne warunki przechowywania wyrobów. Dzięki temu, że boki takich kistenów są zaokrąglone i gładkie, w łatwy sposób można je czyścić. Dodatkowo, magazynowanie w ki stenach z plastiku jest bezpieczniejsze i dla wyrobów, i dla pracowników. Dlaczego? Dlatego, że nie występuje tutaj obawa o uszkodzenia, zarysowania, zadrapania i tym podobne. Wszystko to jest zasługą właśnie gładkich i równych krawędzi.

Skrzynipalety plastikowe są lekkie a więc i łatwe w manewrowaniu. Konstrukcja skrzyniopalet nie odbiega od tych drewnianych. Co to oznacza? Mianowicie to, że one również maja odpowiednie uchwyty i umożliwiają operatorowi wózka widłowego na podjechanie do palety z każdej strony i podniesienie jej na każdą wysokość.

Skrzyniopalety plastikowe to świetny wybór również ze względu na ochronę środowiska. Do ich produkcji nie wycina się drzew, nie niszczy się przyrody. Zużytą skrzyniopaletę można poddać recyklingowi i otrzymać zupełnie nowy wyrób.

Po więcej informacji, najlepiej zwrócić się wprost do producenta – Schoeller Allibert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here