Jadalnia z kuchnią

Spożywanie posiłków dla jednych jest po prostu koniecznością, na którą muszą poświęcić czas, a dla innych jest rytuałem, który lubią kultywować. Bardzo niezdrowo jest jeść na stojąco, w pośpiechu. Z tego względu w większości mieszkań jest chociaż kawałek wydzielonego miejsca, żeby usiąść i na spokojnie skonsumować przygotowany posiłek.

Posiłki

Najmniej czasu większość ludzi ma z rana przed pracą i szkołą. Chociaż często słyszy się o tym, że śniadanie powinno być najbardziej przemyślanym posiłkiem, który dostarczy organizmowi potrzebnych składników i wartości odżywczych, to najczęściej wychodzi na to, że na szybko sięgamy po cokolwiek, co może pełnić funkcję śniadania. Ze względu na poranny pośpiech, mało kiedy myślimy o tym, żeby usiąść i na spokojnie zjeść śniadanie. Więcej uwagi poświęca się już obiadowi. Jest to najbardziej obfity posiłek, który najczęściej spożywamy w spokoju, w wolniejszym tempie, w porównaniu z poranną gonitwą. Jeśli lubimy wygodnie zasiąść do posiłku z całą rodziną, to warto zdecydować się na duży wygodny stół Platforma Mebli i dopasowane do niego siedziska. Dzięki takiemu umeblowaniu będziemy mieli komfortowe miejsce do spożywania śniadania, obiadu, kolacji, a nawet wypicia kawki z przyjaciółmi. Jak więc urządzić mieszkanie, żeby część jadalniana była przytulnym miejscem?

Połączone pomieszczenie kuchni i jadalni

Część osób lubi mieć połączoną kuchnię z jadalnią. Jest to szczególnie lubiane rozwiązanie przez gospodynię, która w momencie, gdy jest większa ilość gości, dużo czasu musi spędzić w kuchni. Projektanci wnętrz pokazują wiele odsłon i sposobów na praktyczne połączenia części kuchennej z jadalnianą. W zależności od tego, jak duże jest pomieszczenie, które ma być przeznaczone na jadalnię i jak liczną mamy rodzinę, to można kupić niewielki stół, duży, solidny stół albo mniejszy mebel z funkcją rozkładania. Jeśli część jadalniana nie jest za duża, to konieczne jest przemyślenie również kształtu stołu. Bardzo ładnie prezentuje się okrągły stół, ale trzeba mieć świadomość, że ten kształt mebla wymaga największej ilości przestrzeni. Najczęściej wybierany jest jednak stół prostokątny lub owalny, przy którym każdy domownik i gość może wygodnie siedzieć, spożywać posiłek i przyjemnie rozmawiać bez poczucia ciasnoty. Za pomocą takich dekoracji, jak ładny, funkcjonalny dywan można wyróżnić przestrzeń do spożywania posiłków. Niektórzy wybierają pomysł ze stworzeniem części tak zwanej barowej z sporym blatem i hokerami, która osobie, spożywającej posiłek lub pije kawkę pozwala być blisko osoby krzątającej się po kuchni. Mało która gospodyni lubi, żeby jej pomagać w kuchni, ale większość kobiet lubi pracować i rozmawiać, więc dla takich osób to rozwiązanie może okazać się bardzo praktyczne.

Oddzielne pomieszczenie

Niestety zapachy wydobywające się z kuchni nie każdemu odpowiadają, Są potrawy, które mają tak intensywne zapachy, że jeśli zostawilibyśmy jakieś ubrania w pobliżu lub nawet te ubrania, które mamy na sobie, to zapach perfum zostanie zdominowany przez zapach potrawy. Szczególnie smażone potrawy mają silny aromat, który niekoniecznie komukolwiek na odzieży się podoba. To jest jeden z głównych powodów, dla których właściciele mieszkań decydują się na oddzielną kuchnię i jadalnię. Czasami mieszkanie ma tak skonstruowane pomieszczenia, że każdy pokój jet zamykany osobnymi drzwiami. Jeśli jednak ktoś lubi innowatorskie rozwiązania, to w niektórych miejscach, w których występuje ściana, zmienia to na ścianki szklane działowe. Bardzo ładnie ścianka Binglass prezentuje się między kuchnią a jadalnią. Dzięki otwieranej lub przesuwanej szklanej ściance osoba pracująca w kuchni może być w ciągłym kontakcie z pozostałą częścią domowników i gości. W razie smażenia lub przygotowywania jakiegoś dania, które ma intensywny zapach można na ten czas zamknąć szklane drzwi. Zaletą obecnie montowanych ścianek jest to, że oprócz względów praktycznych, mogą one pełnić funkcję świetnej ozdoby. Szkło bezpieczne, hartowane, które jest stosowane do montażu tego typu ścian, może być na specjalne zamówienie laminowane, ornamentowe, lodowe, piaskowane lub kolorowe. Dzięki temu ściana zamontowana na stałe lub przesuwna będzie nie tylko praktycznym oddzieleniem kuchni od jadalni, ale także nowoczesną ozdobą.

Szczególnie dla gospodyni istotne jest, żeby podczas obecności gości nie siedzieć ciągle w kuchni i nie mieć kontaktu z zaproszonymi przez siebie ludźmi. Pomysłowym rozwiązaniem może być jadalnia, w której znajdować się będzie odpowiednich wymiarów stół z wygodnymi krzesłami, która oddzielona będzie od kuchni szklaną ścianką działową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here