Kredyty w Polsce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale należy pamiętać o tym, że bez dobrej zdolności kredytowej, bardzo ciężko będzie uzyskać satysfakcjonujący kredyt na korzystnych warunkach.

Zdolność kredytowa – czym jest i jak ją poprawić

Każdy kto zamierza złożyć wniosek o udzielenie profesjonalnego kredytu, powinien w pierwszej kolejności uporządkować wszystkie swoje zobowiązania finansowe. Aby poprawić swoją zdolność kredytową, warto poszukać również stabilną firmę, która zaoferuje nam zatrudnienie na umowę o pracę i co najważniejsze podniesie również nasze dotychczasowe zarobki. Podniesienie swojej pensji, uregulowanie długów finansowych i znalezienie stabilnej pracy, to najprostszy sposób, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak nasza zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z stosownymi odsetkami, w terminie ustalonym w umowie. W wielu przypadkach to właśnie ocena zdolności kredytowej, ma największy wpływ na to, czy przyznany zostanie nam kredyt o który się ubiegamy. Jeżeli mamy dobrą zdolność kredytową, to będziemy mogli zyskać większy kredyt i lepsze warunki. Zdolność kredytowa wyrażana jest poprzez maksymalną sumę zaciąganego kredytu, ze spłatą którego będziemy w stanie sobie poradzić. W internecie można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych serwisów internetowych, dzięki którym w kilka minut ustalimy swoją zdolność kredytową. Pamiętać należy jednak o tym, że otrzymane w ten sposób informacje należy traktować wyłącznie jako dane orientacyjne. Pamiętać należy również i o tym, że każdy bank może ustalić nam zupełnie inną zdolność kredytową, co w praktyce oznacza, że w jednym banku będziemy mogli zaciągnąć kredyt, a w drugim otrzymany odmowę udzielenia kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here