Każdy kto ma nadmiar gotówki, powinien bardzo poważnie zastanowić się w co zainwestować pieniądze, aby pomnożyć w bezpieczny sposób swój kapitał. Niniejszy artykuł skierowany jest do tych ludzi, którzy chcą zacząć inwestować swoje pieniądza, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Lokaty bankowe

Zdecydowanie najbezpieczniejszą formą inwestowania swoich pieniędzy, są tradycyjne lokaty bankowe, które niestety nie pozwalają za dużo zarobić. W chwili obecnej najlepsze lokaty bankowe to zaledwie 3% w skali roku. Nieco więcej można zarobić na lokatach krótkoterminowych, ale tutaj najwięcej zarobią „wyjadacze wisienek”, którzy polować będą na najatrakcyjniejsze lokaty i przerzucać będą swoje pieniądze z jednego konta na drugie.

Obligacje skarbu Państwa

Swoje pieniądze można zainwestować również w stosunkowo bezpieczne obligacje skarbu Państwa, które wbrew wszelkim opinią cieszą się w naszym kraju dość dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o inwestowanie w polskie obligacje, to zyski są symboliczne, a ryzyko poniesienia strat praktycznie zerowa. Warto zastanowić się również nad założeniem IKE, które powiązane jest z obligacjami.

Obligacje korporacyjne

Osoby, które nie wiedzą w co zainwestować pieniądze, powinny sprawdzić także obligacje korporacyjne. Mechanizm tych obligacji jest praktycznie taki sam, jak w przypadku obligacji skarbu Państwa, jednak szanse na większy zarobek są o wiele większe. W przypadku obligacji korporacyjnych jest zdecydowane większe ryzyko, zwłaszcza jak inwestuje się w mało popularne firmy.

Finansowanie projektów

Ciekawym pomysłem na pomnożenie swojego kapitału, jest również finansowanie różnorodnych projektów. Tutaj oczywiście wymagana jest stosowana wiedza i jak łatwo się domyśleć, jeżeli projekt w który inwestujemy nie wypali, to musimy liczyć się ze stratami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here