Tworzenie prezentów DIY

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to bez wątpienia okres pełny radości i spotkań z bliskimi. Jednak oprócz tradycyjnej wieczerzy wigilijnej, to co kolejnym wyznacznikiem świąt, to również obdarowywanie się przez bliskich upominkami i prezentami. Okazuje się też, że to właśnie wybór prezentów, tak by idealnie trafić w gusta osoby obdarowywanej stanowi jeden z największych problemów. Często bieganie po sklepach i poszukiwanie odpowiednich podarków zaczyna się na długo przed samym okresem świąt. Niemniej jednak, osoby, które mają odrobinę zdolności manualnych, a co najważniejsze czas i chęci, z łatwością mogą wykreować własne podarki. Nie tylko samo ich przygotowanie będzie niezwykle ekscytujące i satysfakcjonujące, ale co więcej można mieć pewność, że własnoręcznie wykonany podarek będzie niezwykle unikalny i nietuzinkowy. Taki gest z pewnością pozytywnie zaskoczy obdarowywane osoby. Jednak co można przygotować na własnoręcznie wykonany prezent?

Kosmetyczka szyta na miarę

Jeśli osobą obdarowywaną ma być kobieta, to z pewnością nie pogardzi ona dodatkową kosmetyczką, która pomieści wszystkie niezbędne przedmioty, a dodatkowo będzie wyglądać modnie i stylowo. Do wykonania takiej kosmetyczki, uszytej na miarę nie potrzeba wcale tak dużo. Z pewnością trzeba będzie się zaopatrzyć w:

  • igłę i kolorowe nici
  • materiał filcowy w różnych kolorach
  • guziki
  • brokat, kolorowe wstążki lub inne dekoracje zgodnie z własną kreatywnością i wizją

Wykonanie kosmetyczki jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności należy ustalić wymiary, jakie ma ona posiadać. Więcej dowiesz się na Dekolo.pl – sprawdź koniecznie. Wówczas należy dodać do siebie długość jednego i drugiego boku, na następnie wyciąć z filcu odpowiednich rozmiarów kawałek materiału. Kolejno koniecznie należy naciąć materiał tak, by jego boczne brzegi bez problemu można było zagiąć do środka. Następnie brzegi te należy zszyć ze sobą od wewnętrznej strony, tak by szwy nie były widoczne na zewnątrz. Kolejnym etapem jest wybranie zapięcia. Można wykonać kosmetyczkę zapinaną na guzik, a także posłużyć się zamkiem błyskawicznym, który należy wszyć w oba, górne brzegi kosmetyczki. Teraz prezent należy odpowiednio ozdobić. W tym celu można wyciąć różne kształty z kolorowego filcu i doszyć je do kosmetyczki, bądź można też postawić na doklejenie kolorowych wstążek i obsypanie ich końców brokatem.

Unikalna ramka na zdjęcia

Kolejnym pomysłem na unikalny prezent, może być nietuzinkowa ramka na zdjęcia. Wówczas potrzebne będą:

  • zdjęcia na papierze gazetowym
  • drewniane deseczki
  • mocny klej do drewna
  • płyta wiórowa

Nietuzinkowość i oryginalność tego prezentu będzie polegała na tym, że drewniane deseczki, z których zostanie sklejona ramka będą przyozdobione ulubionymi zdjęciami z osobą, która ma ten prezent otrzymać. W tym celu w misce z klejem umieszczamy zdjęcie na kilka chwil, a następnie przyklejamy je do drewnianej ramki. Po kilku sekundach papier można zetrzeć, a nadruk ze zdjęciem pozostanie odbity na drewnie. Wystarczy jeszcze wyciąć odpowiednich rozmiarów płytę wiórową, która będzie stanowiła tył ramki i unikalny prezent gotowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here