miliarderzy

Wśród wielu osób utwierdziło się przekonanie, że milionerzy śpią tylko na pieniądzach oraz wydają je na luksusy. Prawda jest taka, że bardzo kontrolują oni swoje życie, Są oszczędni, planują, a także ciężko pracują, aby zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę na przyszłość. Co takiego robią milionerzy, czego nie robią zwykli śmiertelnicy? Poznając ich tok myślenia, dowiemy się w jaki sposób dbać o pieniądze oraz jak nie zarabiać. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/miliarderzy/

Co milionerzy robią inaczej?

Na pewno to, że działają na własną rękę. Nie pracują oni na etacie tak jak większość ludzi na świecie. Posiadają oni własną działalność gospodarczą, o którą dbają i którą rozwijają. Pieniądze trafiają od razu na ich konto a nie do kieszeni szefa.

Morałem dla nas jest to, że jeżeli posiadamy pomysł na interes, oraz oszczędności na założenie naszej działalności, to zróbmy krok w tym kierunku. Na początku może to być jednoosobowa firma nierejestrowana, aż czasem kiedy będziemy widzieć że biznes się rozkręca, możemy ją powiększyć. Nie ma jednak co rezygnować od razu z naszej pracy etatowej, ponieważ nie wiemy czy biznes się rozkręci i czy nie zostaniemy na lodzie.

Własny biznes, to przede wszystkim ryzyko. Bardzo duża ilość firm nie przetrwa pierwszego roku działalności. Umowa o pracę zapewnia nam jednak poczucie bezpieczeństwa. Do założenia działalności gospodarczej musimy być w 100% pewni oraz zaangażowani.

Ciężka praca oraz oszczędności

W tym osobom, w którym wydaje się że milionerzy odpoczywają tylko na zagranicznych wakacjach w ciepłych krajach z drinkiem w ręce, poważnie się mylą. Milionerzy bardzo często żyją w stresie oraz przechodzą przez ciężką parówkę. Istnieją statystyki, z których wynika, że Polacy prowadzący własną działalność pracują ponad 56 godzin tygodniowo. Na zwykłego pracownika jest to trochę ponad 40 godzin. Stawia to Polaków na trzecim miejscu najbardziej zapracowanych przedsiębiorców. Jeżeli chodzi o własny biznes przegonili nas tylko sąsiedzi, a dokładniej Niemcy.

Pytania, na które milioner odpowie „tak”

Według ” The Millionaire Next Door”, osoby posiadające bogactwo, myśląc o finansach osobistych, a także swojej ekonomicznej przyszłości, opowiadają stanowcze „tak” na pytania:

• Czy gospodarstwo domowe, które posiadasz korzysta z rocznego budżetu? 

• Czy wiesz ile Twoja rodzina wydaje rocznie na jedzenie odzież oraz dom? 

• Czy posiadasz jasno określony zestaw celów dziennych, tygodniowych, miesięcznych, a także rocznych czy życiowych?

• Czy spędzasz dużo czasu na planowanie swojej przyszłości finansowej?

Zobacz też: http://www.immocenter.pl/jak-myslec-jak-milionerzy-sekret-zarzadzania-pieniedzmi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here