Skuteczne zabiegi herbicydowe: kukurydza

Jak powszechnie wiadomo w świecie plantatorów, kukurydza źle znosi obecność określonych typów roślin niepożądanych.

Odbierają im one dostęp do wody i ważnych składników odżywczych, które mieszczą się w glebie, a także przestrzeń do wzrastania. Niektóre z chwastów mogą być szczególnie uciążliwe, a nawet groźne dla potencjalnych plonów, na przykład rozprzestrzeniająca się w szybkim tempie chwastnica jednostronna (typ jednoliścienny) albo posiadająca rozwinięty system korzeniowy przytulia czepna (typ dwuliścienny). Mechaniczne sposoby usuwania chwastów niestety nie są doskonałe, dlatego też plantatorzy decydują się na zabiegi herbicydowe (herbicydy – pestycyd przeznaczony do zwalczania chwastów), najczęściej za pomocą środków o działaniu selektywnie niszczącym. Udany oprysk pola uprawnego kukurydzy gwarantuje, że plony będą zabezpieczone. Należy pamiętać, że zabieg herbicydowy musi być przeprowadzony w określonych warunkach atmosferycznych: susza, deszcze, silne wiatry albo przymrozki mogą zmniejszać potencjał chwastobójczy. W przypadku posiadania uprawy kukurydzy warto stosować wieloskładnikowe herbicydy, żeby za jednym zamachem wyeliminować różne gatunki agresywnych, niepożądanych roślin.

Jaka jest propozycja firmy Innvigo na zabiegi herbicydowe kukurydzy?

zabiegi herbicydowe

Naszym sztandarowym produktem na zwalczanie chwastów w kukurydzy jest trzyskładnikowy herbicyd Metodus 650 WG. Zawiera on izoksaflutol (związek z grupy pochodnych izoksazoli), mezotrion (związek z grupy pochodnych trójketonów) i terbutylazynę (związek z grupy triazyn). Metodus 650 WG usuwa między innymi: chwastnicę jednostronną, fiołka polnego, komosę białą, rdestówkę powojowatą, przytulię czepną i jasnotę purpurową. Aplikuje się go doglebowo w okresie przedwschodowym, ma moc działania doglebowego oraz dolistnego. Destrukcja chwastów nastąpi po czternastu dniach do zabiegu.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem środka Metodus 650, zachęcamy do kontaktu z nami – gwarantujemy najlepsze zabiegi herbicydowe kukurydza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here