Praca przez Internet to doskonała propozycja przede wszystkim dla specjalistów z branży IT, którzy mogą pracować na bardzo długie odległości. Praca przez Internet posiada bardzo wiele plusów, ale pamiętać należy również i o tym, że jak zawsze to bywa, należy liczyć się również z minusami.

Największe zalety pracy w domu

Największą zaletą pracy online jest oczywiście zerowy czas dojazdu do pracy. Dzięki pracy w domu nie marnujemy czasu, pieniędzy, ani nerwów na dojazd do pracy, a wolny czas możemy przeznaczyć na odpoczynek lub dodatkową pracę. Pracując w domu mamy zazwyczaj elastyczne godziny pracy, dzięki czemu możemy zrobić sobie przerwę praktycznie w każdym momencie. Dużym plusem pracy przez Internet, jest również to, że możemy znaleźć zatrudnienie z całego świata i nie ograniczają nas żadne odległości. Dla wielu osób bardzo dużą zaletą pracy przez internet może okazać się duży spokój oraz cisza, której brakuje bardzo często przy tradycyjnym zatrudnieniu.

Największe wady pracy przez Internet

Największą wadą pracy przez Internet jest oczywiście brak kontaktu z żywymi pracownikami i brak stabilizacji. W Polsce praca przez Internet w większości przypadkach kojarzona jest głównie z umowami śmieciowymi. Rynek mobilnej pracy dopiero pojawia się na naszych rynkach, dlatego też musi upłynąć jeszcze nieco czasu, aby praca przez Internet stała się „czymś normalnym”. Dużym minusem mogą okazać się również częste nieporozumienia. Przez internet bardzo trudno jest pokazać i wyjaśnić niektóre rzeczy, dlatego też przy niektórych zawodach kontakt fizyczny ma zdecydowaną przewagę. Według najnowszych danych praca przez Internet przynosi znacznie niższe zarobki, niż przy tradycyjnym zatrudnieniu. Pracując zdanie należy zadbać również i o to, aby mieć cały czas dostęp do Internetu, bez którego nie będzie można wywiązywać się ze swoich obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here