Picie wody

Woda to podstawowy składnik naszego organizmu. Warunkuje ona zachodzenie wszystkich, ważnych procesów życiowych, jest naturalnym rozpuszczalnikiem dla substancji odżywczych, hormonów i innych płynów ustrojowych. Reguluje procesy homeostazy i odpowiedniej ciepłoty ciała. Nasze ciało aż w 60 – 65% składa się z wody. Nie jesteśmy w stanie odpowiednio jej magazynować, dlatego powinniśmy ją regularnie dostarczać do naszego organizmu przez cały dzień. Jak pokazują badania duża liczba osób nie pije odpowiednich jej ilości, szczególnie w godzinach pracy. Jak możemy to zmienić?

Najważniejsza w nauce picia wody jest determinacja i chęć zmiany. Musimy sobie uświadomić, że picie wody musi nam wejść w nawyk. Idealnym rozwiązaniem, zachęcającym pracowników do dbania o odpowiednie nawodnienie, jest zainwestowanie w dystrybutory do wody. Powinny one być ustawione w widocznych i często odwiedzanych miejscach, takich jak korytarze, pokoje socjalne, czy przy wejściu. Woda dla biura Jarocin to idealnie rozwiązanie dla każdego pracodawcy. Zapewnia wodę zimną i ciepłą, przez co będzie sprawdzała się zarówno w zimie jak i w lecie. Korzystając z dystrybutorów możemy wybrać wodę niegazowaną lub gazowaną. Ma wbudowane filtry, które na bieżąco oczyszczają wodę kranową. Jest to rozwiązanie ekologiczne, ograniczające zużycie dużej ilości plastiku.

Woda dla firm, to duża oszczędność finansowa. Eliminuje bowiem konieczność częstych zamówień i dostaw wody butelkowanej. Nie musimy również martwić się o ich magazynowanie i dźwiganie podczas wymiany butli w dystrybutorze.

Mało właścicieli zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio nawodniony pracownik, to pracownik wydajniejszy i mniej przemęczony. Odpowiednie nawodnienie organizmu warunkuje prawidłową pracę mózgu i wszystkich procesów myślowych.

Łatwa dostępność wody w pracy to podstawowy czynnik warunkujący picie odpowiedniej ilości wody przez pracowników. Warto zatem zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które w dalszej perspektywie przyniosą nam widoczne korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here