Nowy ład

W ostatnich miesiącach w polskim prawie podatkowym wprowadzono sporo zmian. Dla wielu właścicieli firm oznacza to nowe potencjalne koszty związane z dodatkowymi podatkami. Dlaczego warto konsultować się z doświadczonymi księgowymi?

Prowadzenie księgowości zazwyczaj nie sprowadza się jedynie do samego kompletowania dokumentacji oraz prowadzenia rozliczeń z lokalnym Urzędem Skarbowym. Wiele firm rachunkowych wspiera swoich klientów także w zakresie ewentualnej optymalizacji podatkowej oraz w okresach zmiany przepisów. W okresie wprowadzania przepisów tzw. ‘nowego ładu’ księgowi z całego kraju mieli mnóstwo żmudnej i trudnej do wykonania pracy. Dla właścicieli większych i mniejszych firm informacje na temat tego jaki wpływ na ich firmę będą miały nowe przepisy były na wagę złota. Wiedza na temat ewentualnych nowych kosztów związanych z wprowadzonymi przepisami pozwala na podjęcie odpowiednich decyzji w firmie jeszcze przed wdrożeniem nowych aktów prawnych.

Składka zdrowotna w nowych przepisach podatkowych

Dla wielu osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą dodatkowym kosztem związanym z wprowadzeniem ‘nowego ładu’ okazała się składka zdrowotna wyliczana proporcjonalnie do osiąganych przychodów. Ponieważ sposób jej wyliczania jest różny w zależności od rodzaju formy opodatkowania, dokonując jej zmiany można uniknąć ewentualnych dodatkowych kosztów, lub znacząco je zmniejszyć. Ale powstaje pytanie – jak można wyliczyć, która opcja będzie dla nas najbardziej opłacalna? Aktualne przepisy podatkowe są już na tyle skomplikowane, że zazwyczaj wręcz niemożliwe jest już ich prawidłowe wyliczenie przez osoby nie mające doświadczenia w prowadzeniu rachunkowości. Profesjonalne kancelarie rachunkowe inwestują środki w najróżniejsze oprogramowanie dla księgowych, dzięki któremu mogą przeprowadzać najróżniejszego typu symulacje. Pomoc specjalisty korzystającego z tego typu oprogramowania może pomóc bardzo cenną wiedzę na temat ewentualnych przyszłych podatków. Ta wiedza zaś pozwala na podejmowanie świadomych decyzji przez właścicieli firm.

Jeśli zatem prowadzisz swoją własną firmę i zastanawiasz się w jaki sposób zniwelować koszty związane z nowymi przepisami podatkowymi serdecznie zachęcamy do kontaktu z kancelarią rachunkową Everte w Lublinie. Zespół doświadczonych księgowych wspiera wiele zarówno małych jak i większych firm z całego kraju. Obecnie w swojej działalności firma koncentruje się przede wszystkim na Warszawie oraz Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here