W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma zagrożeniami, ponieważ konkurencja jest niemal nieograniczona i ma zasięg globalny. W takich wymagających warunkach warto stawiać na sprawdzone rozwiązania dotyczące zarządzania różnymi aspektami prowadzenia działalności.

W tym artykule opiszę krótko kilka ważnych w biznesie systemów certyfikacyjnych, które pomagają zwiększyć efektywność organizacji i przyczyniają się do osiągania sukcesów.

Jakość to podstawa

System ISO 9001 odpowiadający za System Zarządzania Jakością to absolutna podstawa. Dzięki jego wdrożeniu można obniżyć koszty prowadzenia działalności, przy jednoczesnym zwiększeniu jej przychodów. Wzrost jakości działań organizacji na każdym szczeblu jest konieczny, aby mogła się ona rozwijać i ciągle być atrakcyjna dla potencjalnych klientów oraz kontrahentów.

Dbaj o środowisko

W erze ekologii coraz większą uwagę zwraca się także na wpływ firmy na środowisko naturalne. Dzięki wdrożeniu ISO 14001 można zmniejszyć negatywne skutki działalności przedsiębiorstwa na otoczenie. Najważniejsze kierunki działania to ograniczenie ilości zużywanej energii, wody oraz innych zasobów. Ważne jest także zminimalizowanie produkowanych odpadów i zanieczyszczeń. Warto dodać, że istnieje też norma ISO 50001 dotycząca samego zarządzania energią. Działanie zgodne z jej zasadami oznacza optymalizację zużycia energii, a także zwiększenie wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Obie te normy wzajemnie się uzupełniają i przyczyniają do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowiskiem, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów prowadzenia działalności.

Korupcji powiedz: NIE!

Bardzo ważna jest też obecnie przejrzystość prowadzenia interesów. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie ISO 37001, czyli Systemu Antykorupcyjnego. Wytyczne tego systemu pozwalają na zapobieganie korupcji, szybkie wykrywanie ryzykownych zachowań oraz odpowiednie nimi zarządzenie. Aby dowiedzieć się więcej o normie ISO 37001  wejdź tu:  http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/Anti-Bribery/Przeciwdzialanie%20korupcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here