Metoda Montessori w praktyce

Metoda Montessori to system wychowawczy, który cieszy się popularnością na całym świecie. Stawia on nacisk na wszechstronny rozwój dziecka. Aby go stymulować, bardzo ważne jest, aby maluch przebywał w odpowiednio zaaranżowanym środowisku. Jego integralną częścią są oczywiście zabawki.

Kilka słów o metodzie Montessori

W metodzie Montessori niezwykle ważne jest środowisko, w którym przebywa dziecko. Zakłada się, że będzie się ono chętniej samo uczyło, jeśli klasa, zabawki i materiały edukacyjne będą dla niego atrakcyjne. Środowisko dziecka powinno wzbudzać w nim zainteresowanie, stymulować zmysły, zachęcać do eksploracji otoczenia. Stąd tak duża rola odpowiednich zabawek.

Jakie zabawki wspierają rozwój dziecka?

Zabawki Montessori mają przede wszystkim uczyć dzieci logicznego myślenia i kształtować ich wyobraźnię. Z tego powodu cechują się one na ogół prostymi kształtami i klasycznym wyglądem. Materiały często mają charakter klocków, układanek, tablic, foremek, koralików. Chodzi o to, aby dziecko mogło w trakcie zabawy wypróbowywać różne warianty i dokonywać autokorekty. Zabawki dla dzieci angażują poszczególne zmysły i pozwalają na ćwiczenie umiejętności motorycznych oraz manipulacyjnych. Przy okazji maluch uczy się myślenia strukturalnego, przyswaja na czym polega ład i porządek.

Gdzie kupić zabawki w duchu Montessori?

Zabawki Montessori są chętnie zamawiane przez szkoły i przedszkola oraz inne placówki edukacyjne dla dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić je na własny użytek – również w domu można stworzyć dla dziecka stymulującą i rozwijającą przestrzeń. Gdzie jednak zabawki zakupić? Najlepiej jest skorzystać z bogatej oferty sklepu internetowego Moje Bambino. W asortymencie znaleźć można najróżniejsze materiały edukacyjne m.in. tablety manipulacyjne, korale matematyczne, puzzle i układanki, maty, pudełka do sortowania żetonów, barwne tabliczki, karty dotykowe i wiele więcej. To produkty wysokiej jakości, wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów, które w naturalny sposób rozbudzają jego ciekawość i zachęcają do aktywności na wielu polach.

W metodzie Montessori chodzi przede wszystkim o to, aby stworzyć bogate, stymulujące i inspirujące do nauki środowisko. Ważna jest także postać nauczyciela lub opiekuna, który demonstruje różne umiejętności i zachęca dziecko do naśladowania. Nie jest to możliwe bez odpowiednich narzędzi, czyli zabawek i materiałów edukacyjnych. Teraz można bez problemu zamówić je drogą online i skutecznie wspierać rozwój dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here