Kiedy opłaca się skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy

W Polce od lat mówimy o tzw. rynku pracownika. Jest to sytuacja, w której pracodawcy nie mają już dużej swobody w zakresie wyboru pracowników, ponieważ tych zaczyna brakować. To oczywiście powoduje również szybki wzrost wynagrodzeń oraz ostrą konkurencję między firmami o tych najlepszych kandydatów. Póki co nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić, dlatego coraz więcej przedsiębiorstw rozważa skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Kiedy na pewno będzie to dobry pomysł?

Gdy planujesz zatrudnić pracowników ze Wschodu

Problemy polskiego rynku pracy są szansą dla emigrantów zarobkowych np. z Ukrainy, którzy skrzętnie ją wykorzystują. Szacuje się, że w Polsce może już pracować ponad 1 milion Ukraińców, przy czym legalnie zatrudnionych jest około 600 tys. (dane ZUS). Przesadą nie będzie stwierdzenie, że Ukraińcy i inne nacje podali polskiej gospodarce tlen. Dziś nikogo nie dziwi już pracownik produkcji, który mówi po ukraińsku, białorusku, rosyjsku, a nawet nepalsku czy filipińsku.

Jeśli sam przymierzasz się do zatrudnienia pracownika ze Wschodu w swojej firmie, to przyda Ci się wsparcie właśnie agencji pośrednictwa pracy. Dzięki niej unikniesz żmudnych procedur związanych z legalizacją pracy cudzoziemców, uzyskaniem wszystkich zezwoleń, a także stworzeniem pracownikom dobrych warunków bytowych (np. zorganizowanie zakwaterowania). Wszystkie te kwestie przejmuje agencja pracy tymczasowej, które deleguje swoich pracowników ze Wschodu do Twojej firmy.

Rozliczenie usługi jest bardzo proste, ponieważ agencja wystawia fakturę, która stanowi Twój koszt uzyskania przychodu (korzyść podatkowa). To biuro pośrednictwa pracy pilnuje wszystkich terminów oraz zapewnia rotację pracowników, jeśli takowa będzie potrzebna. Bez wątpienia zatem pośrednik pracy jest idealnym partnerem dla każdej firmy, która chce zatrudnić pracowników ze Wschodu.

Z takiej usługi możesz skorzystać w Crew For You – jednej z najwyżej ocenianych agencji zatrudnienia we Wrocławiu. Ofertę agencji znajdziesz na jej stronie internetowej https://crewforyou.pl.

Kiedy masz za sobą bardzo nieudane rekrutacje pracowników

Rekrutacja pracownika może dziś przypominać drogę przez mękę, czego niestety doświadcza coraz więcej firm. W szczególności dotyczy to stanowisk, na których wymagane są specjalistyczne umiejętności. Na polskim rynku bardzo brakuje fachowców w wielu zawodach, stąd na porządku dziennym są sytuacje, w których firmy tygodniami lub nawet miesiącami nie są w stanie pozyskać odpowiednich osób, na czym mocno traci wydajność przedsiębiorstwa.

Jeśli również masz taki problem, to potrzebne jest Ci wsparcie profesjonalnej agencji HR, która zacznie od doradztwa HR i oceni realne potrzeby Twojego przedsiębiorstwa, a następnie na tej podstawie ułoży strategię rekrutacyjną. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii, a przy tym będziesz mieć pewność, że agencja znajdzie osobę spełniającą Twoje oczekiwania zarówno na poziomie kompetencji zawodowych, jak i charakterologicznym.

Gdy szukasz pracowników do pracy tymczasowej

Od razu warto podkreślić, że nie każda agencja HR jest jednocześnie agencją pracy tymczasowej. Jeśli jednak działasz w branży charakteryzującej się sezonowością i właśnie teraz jest czas, w którym bardzo potrzebujesz nowych pracowników, to na pewno dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z rekomendowaną agencją pośrednictwa pracy.

Oferty pracy na https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/ to szansa na zatrudnienie w opiece w Niemczech.

Kiedy musisz szybko uzupełnić braki kadrowe w firmie

Załóżmy, że wygrałeś właśnie intratny przetarg, ale już wiesz, iż obecny stan kadrowy nie pozwoli Ci zrealizować zlecenia w terminie. Nie chcąc ryzykować złych relacji z kontrahentem i naliczenia kar umownych musisz praktycznie od ręki wzmocnić zespół. Klasyczna rekrutacja nie wchodzi w grę z uwagi na goniące terminy. Rozwiązaniem będzie outsourcing pracowniczy.

Ta usługa polega na zbudowaniu zewnętrznego zespołu pracowników przez agencję rekrutacyjną, która oddelegowuje go do pracy w firmie klienta. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorca nie zwiększa zatrudnienia (a więc nie ponosi z tego tytułu wysokich kosztów), nie musi się martwić tym, że po zakończeniu kontraktu nie będzie mieć pracy dla nowoprzyjętych osób, a także zapewnia sobie i swoim etatowym pracownikom natychmiastowe wsparcie.

Outsourcing pracowniczy jest jedną ze specjalizacji agencji pracy Crew For You, a ze szczegółami na temat tej usługi możesz się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl/outsourcing-pracowniczy-wroclaw/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here