Jakie metody płatności zyskują na popularności?

Zgodnie z najnowszymi badaniami statystycznymi ponad połowa zakupów w polskim e-commerce dokonywana jest drogą płatności przy odbiorze, a więc gotówką. Blisko 47% stanowią natomiast płatności elektroniczne do których zaliczamy przede wszystkim następujące metody:

– szybkie e-przelewy
– pay-by-linki
– karty płatnicze
– raty online

Należy zauważyć, iż popularność tego rodzaju – wirtualnych metod płatności od kilku lat sukcesywnie się zwiększa. Które z powyższych metod odznaczają się obecnie największą popularnością?

Szybkie e-przelewy

Szybki e-przelew zwany także pay-by-link oscyluje w granicach 85-90% wszystkich płatności internetowych. Owa forma polega na bezpośrednim przekserowaniu ze sklepu do witryny banku osoby kupującej. Po zalogowaniu do swego indywidualnego konta nie trzeba uzupełniać skomplikowanych danych – wystarczy potwierdzić zakup. Wszystkie dane uzupełnione zostają automatycznie, a więc oszczędzamy sporo czasu, a co za tym idzie – pieniędzy. Prym w owej formie i nie tylko jej wiedzie renomowany portal – przelewy24. Szybki przelew przez Przelewy24 to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w naszym kraju.

Płatności dokonywane kartą

Drugie miejsce pośród elektronicznych metod płatności zajmuje płatność kartą. Popularność tej formy oscyluje w granicach 10-15%. Do wyboru mamy trzy podstawowe warianty :

– płatność kartą kredytową

– płatność kartą debetową

– płatność kartą pre-paidową

Podczas wyboru tej formy użytkownik jest zobowiązany do podania numeru karty, trzycyfrowego kodu zabezpieczającego oraz daty ważności. Podczas płatności w wariancie PayU istnieje możliwość zachowania danych, co ułatwia kolejne procesy zakupowe.

Zakupy na raty

Najmniej popularną formą płatności internetowych są tzw. raty online. Dziwne, bowiem jest to nader wygodna forma płatności. Polega ona na zawarciu umowy o pożyczkę w formie wirtualnej – całość owego procesu trwa kilka minut. Co ciekawe blisko 30% użytkowników korzysta z tej opcji na najbardziej popularnym polskim portalu aukcyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here