Jak zastosować standard WiFi w starszych tunerach cyfrowych?

0
622

Niektóre starsze modele telewizorów LCD nie posiadają tunerów które pozwalałyby na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego też należy dokupić do nich odpowiednie tunery.

Oczywiście urządzenia te mogą odtwarzać filmy z pamięci USB, z pewnością będzie to wygodne kiedy będziemy musieli obejrzeć film z wakacji. Dodatkowo mogą być także wyposażone w włącza RJ45, dzięki temu podłączymy standardowy kabel internetowy. Jednak obecnie preferujemy łączenie się za pomocą sieci bezprzewodowej, jednak nie każdy trener będzie dawał nam taką możliwość.

Anteny WiFi USB do tunerów starszej generacji

Jeżeli tuner, który mamy podłączony do telewizora posiada złącze USB wówczas możemy zakupić dodatkową antenę WiFi którą podłączymy do gniazda USB. W ten sposób uzyskamy dostęp do bezprzewodowego internetu. Oczywiście daje nam to bardzo wiele możliwości, będziemy mogli skorzystać z takich platform jak HBO GO, Netflix, wielu innych platform streamingowych które obecne są na rynku. Da nam to możliwość oglądania seriali mają, filmów, programów w jakości cyfrowej, nawet 4K. Naturalnie tego rodzaju antena zajmuje niewiele miejsca, łatwo zakupimy ją w sklepach internetowych, możemy dopasować ją do różnego rodzaju urządzeń. Powinniśmy pamiętać aby sygnał WiFi docierał do miejsca w którym stoi nasze tuner. Niekiedy może okazać się iż potrzebne będzie zastosowanie specjalnych wzmacniaczy sygnału tak aby odbierać sygnał WiFi w bardziej oddalonym miejscu. Często możemy zakupić anteny WiFi do określonego modelu tunera, przykładowo może być to antena do tunera Wiwa, jest to marka bardzo popularna w naszym kraju, są to dobre tunery jednak należy kupić do nich specjalną antenę aby korzystać z WiFi. Oczywiście dzięki temu będziemy mieli dostęp do wielu platform cyfrowych, z pewnością będziemy mogli skorzystać z bardzo dobrej jakości nie tylko obrazu a także dźwięku. Naturalnie warto wykorzystywać wifi usb daje nam dużo możliwości jeżeli chodzi o podłączanie anten, dlatego też mała antena za koło 20 zł z pewnością pozwoli nam znacznie zwiększyć funkcjonalność naszego podstawowego tunera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here