barman

Pracując na takim stanowisku musimy posiadać własne pomysły na rysunki i koktajle, które będą przyciągały masę klientów którzy będą chętni skorzystać z naszych usług. Musimy też posiadać zdolności manualne oraz potrafić wykazywać się chęciami do takiej pracy. Sporo ważnych umiejętności można nabyć samemu, poprzez własną praktykę w domu. Dodatkowo do warsztatu merytorycznego będą nam potrzebne odpowiednie zdolności interpersonalne. W takiej pracy musimy umieć pracować z ludźmi. Przyjdzie nam obcować z naprawdę różnymi osobami, a niektórzy będą pod wpływem alkoholu. Musimy umieć za ten z nimi rozmawiać, być komunikatywnym oraz asertywnym wtedy, kiedy będzie to wymagane.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-barmana/

Co będzie należało do Twoich obowiązków?

Do Twoich obowiązków będzie należała profesjonalna obsługa gości, przygotowywanie oraz podanie im napojów, a także dbanie o przyjazną i luźną atmosferę wśród klientów. Dodatkowo musisz zadbać o zaopatrzenie w niezbędne produkty. Musi być ono kompletne, a także dostosowany do rodzaju i wielkości imprezy. Musisz zajmować się również pilnowaniem i magazynu i zaplecza firmowego. Na twojej głowie spoczywa porządek wśród rodzajów alkoholi, a także dodatków przeznaczonych właśnie do nich. Czeka Cię dodatkowo prowadzenie dokumentacji, dotyczącej sprzedaży, wymogów sanitarnych, wykorzystywania zamówień oraz inwentaryzacji. Taka praca wiąże się również z obsługą kasy fiskalnej.

Serwowanie napojów oraz drinków

Najczęstszym elementem pracy barmana jest serwowanie napojów oraz drinków alkoholowych. Kiedy posiadamy odpowiednie przygotowanie zawodowe, jesteśmy w stanie skomponować drinka alkoholowego i bezalkoholowego. Dużym atutem jest posiadanie własnego patentu oraz pomysłu na autorskie napoje. Musimy dobrze dobrać wielkość proporcji, tak aby napój był smaczny, a składniki dobrze się ze sobą komponowały. Nie bez znaczenia jest również podawanie ich w te elegancki sposób. Wygląd kieliszków oraz szklanek ma zachęcać gości oraz być dostosowany do odpowiedniego napoju.

Zobacz też: http://www.immocenter.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-botanik-zarobki-botanika/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here