Polski system emerytalny pozostawia bardzo wiele do życzenia, dlatego też warto dowiedzieć się jak oszczędzać na emeryturę, aby po zakończeniu swojej pracy można było się cieszyć radosnym życiem emeryta.

Jak oszczędzać na emeryturę

W Polsce jest fatalna sytuacja demograficzna, dlatego też warto zabezpieczyć się już teraz na przyszłość. Każdy kto chce utrzymać normalny poziom życia po zakończeniu swojej kariery zawodowej, powinien jak najszybciej inwestować swoje pieniądze i zacząć oszczędzać.

IKE

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszy się IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne. Jest to jedna z najpopularniejszych dobrowolnych form oszczędzania na emeryturę, z której z miesiąca na miesiąc korzysta coraz więcej rodaków. Trzeci filar systemu ubezpieczeń społecznych ma swoich zwolenników i przeciwników, ale w wielu przypadkach jest to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze oszczędzanie na emeryturę.

Oszczędzanie na własne konto

Bardzo duża część Polaków inwestuje na własny rachunek, gromadząc i pomnażając swój majątek. Tak naprawdę każda forma oszczędzania jest dobra, oczywiście jak lokuje się pieniądze z głową bez zbędnego ryzyka. W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszy się inwestowanie w nieruchomości. Rynek nieruchomości w Polsce podlega wahaniom cenowym, ale jest to doskonała inwestycja zarówno w krótkim, jak i długim terminie. Jeżeli do emerytury dodamy dodatkowe przychody z najmu nieruchomości, to możemy uzbierać naprawdę dużą sumkę. Bardzo wielu naszych rodaków inwestuje także w kruszce, które pozwalają na systematyczne i stosunkowo bezpieczne inwestowanie swojego kapitału. Ceny złota cały czas idą w górę i specjaliści uważają, że ceny niektórych kruszców zawsze utrzymywać będą się na bardzo wysokim poziomie. Złota charakteryzuje się doskonałą odpornością na zawirowania geopolityczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here