cv
Fot. Pexels.com

CV jest kluczem w poszukiwaniu pracy. Bez dobrze stworzonego życiorysu nikt nie zaprosi nas na rozmowę o pracę. Dokument ten musi być estetyczny i zawierać najważniejsze informacje. Jakie to są informacje? Sprawdź!

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/cv-jak-je-napisac/

Ogólne informacje o CV

Każdy życiorys powinien mieć określony wygląd. Przede wszystkim nie powinien być zbyt długi. Wysyłanie mailem 17 stron dokumentu sprawi, że rekruter nie zapozna się z nim w całości. Umieść tu jedynie najważniejsze informacje. W zależności od tego na jakim jesteś etapie kariery dostosuj do tego jego długość. Jednak 3-4 strony w każdym wypadku w zupełności wystarczą.

Każde CV powinno zawierać takie elementy jak dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie, szkolenia, kursy, certyfikaty oraz umiejętności. Dodatkowymi elementami, które warto umieścić w życiorysie to zainteresowania, które pozwolą się wyróżnić, a także podsumowanie zawodowe.

Podsumowanie zawodowe umieszcza się na górze dokumentu. Jest to kilka zdań, które mają powiedzieć dlaczego jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. A także warto napisać tam o swoim największym zawodowym sukcesie.

Doświadczenie w CV

Jest to najważniejsza kategoria w życiorysie. Pamiętaj, aby podawać swoje stanowiska od tego, które ostatnio piastowałeś do tego od którego zaczynałeś swoją zawodową karierę. Czyli należy zastosować tu odwróconą chronologię.

Warto nie tylko wypisać nazwę stanowiska i firmę, w której się pracowało, ale także podać kluczowe obowiązki jakie się wypełniało. Jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy na niektórych stanowiskach dane obowiązki się zazębiają.

Zainteresowania

Kategoria ta bardzo ubogaca CV. Sprawia, że pokazujemy się z ludzkiej strony. Ponadto może być pretekstem do dalszej rozmowy. Może podzielasz zainteresowania z rekruterem lub przyszłym przełożonym? Jest to także element, który wyróżnia na tle konkurencji.

Ważne, aby podawane tu informacje były prawdziwe, co zresztą dotyczy całego życiorysu. Zadbaj również o sprecyzowanie swoich zainteresowań. Najczęściej pojawiającymi się zainteresowaniami są sport, książki, filmy, gotowanie. Zamiast pisać takie ogólniki sprecyzuj co najbardziej Cię interesuje np. kino francuskie lat 60. XX wieku. Jest to konkret, który pokazuje, że naprawdę się tym interesujesz.

Zobacz też: http://www.immocenter.pl/czy-portale-randkowe-pozwalaja-poznac-milosc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here