Niniejszy artykuł to idealna propozycja dla tych osób, które mają odłożony kapitał i chcieliby dowiedzieć się jak grać na giełdzie, aby nie stracić i bezpiecznie pomnożyć swój majątek.

Co na początek

Aby rozpocząć swoją przygodę z giełdą należy wybrać odpowiedni dom maklerski. Wybranie dobrego domu maklerskiego nie jest jednak zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Szczególną uwagę należy zwracać na wysokość opłat i prowizji. Bardzo wiele osób zakłada rachunek w banku w którym posiada aktualnie konto i nie zwraca uwagi na konkurencyjne oferty. W ten prosty sposób możemy tracić nawet 200zł przy 12 transakcjach.

Porządna platforma transakcyjna

Warto sprawdzić również czy nasza platforma transakcyjna da nam dostęp do wszystkich najpopularniejszych rynków, czyli giełd, towarów, surowców czy też forex, który w ostatnim czasie cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Ogromną rolę pełni również bezpieczeństwo i funkcjonalność platformy transakcyjnej. Na samym początku przydać może się również opieka maklera. Gra na giełdzie jak powszechnie wiadomo związana jest z podejmowaniem trudnych decyzji, dlatego też w niektórych przypadkach może przydać się pomoc odpowiedniego specjalisty.

Profesjonalne szkolenia

Osoby, które chcą grać na giełdzie mogą zapisać się również na profesjonalne szkolenia. W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy większy dom maklerski dostarcza klientom najnowszą wiedzę organizując cykliczne spotkania i specjalistyczne szkolenia. Jest to ogromna szansa nie tylko na rozwój, ale przede wszystkim na wyłapywanie najlepszych okazji inwestycyjnych.

Co wybrać na start

Giełda udostępnia nam kilkanaście różnych instrumentów finansowych, dzięki którymi możemy obracać swoimi pieniędzmi. Do dyspozycji mamy bezpieczniejsze fundusze inwestycyjne, indeksy giełdowe i zdecydowanie bardziej ryzykowne kontrakty terminowe. Wybór poszczególnego instrumentu zależy tak naprawdę od naszego doświadczenia i wysokości kapitału, dlatego też warto grać na giełdzie na tym, na czym najlepiej się znamy i na co pozwala nasz portfel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here