Każdy kto dorobi się jakiegoś większego kapitału zadaje sobie jedno proste pytanie – gdzie ulokować oszczędności? Najprostszym i najbezpieczniejszym wyjściem są oczywiście lokaty bankowe, które niestety nie przynoszą zbyt wysokiego zysku. Możliwości ulokowania swoich pieniędzy mamy naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie nam dokonać właściwego wyboru.

Gdzie ulokować pieniądze

W Polsce oprocentowanie lokat terminowych oraz rachunków oszczędnościowych nie zachęca do inwestowania, dlatego też coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zupełnie inne rozwiązania. Zamiast nędznych lokat bankowych można zastanowić się poważnie nad zakupem obligacji rządowych. Jest to bardzo bezpieczna inwestycja na której można zarobić zdecydowanie większe pieniądze niż na lokatach. Warte uwagi są przede wszystkim dziesięcioletnie obligacje, na których to w skali roku można zarobić najwięcej pieniędzy.

Własny biznes

Najwięcej pieniędzy można zarobić oczywiście uruchamiając swój własny biznes, ale tutaj należy liczyć się również z tym, że nasz pomysł nie wypali i stracimy całość lub większość oszczędności. Jeżeli mamy jakiś ciekawy pomysł i sporo czasu, to warto spróbować swoich sił i ulokować oszczędności w swój biznes.

Obligacje firmy

Bardzo dużo pieniędzy można zarobić również na obligacjach firmy, ale tutaj również należy liczyć się z ryzykiem. Każdy emitent może zbankrutować i im wyższe oprocentowanie tym większe ryzyko na poniesienie strat. Najpewniejszą inwestycją są obligacje banków, które pozwalają zarobić od 7 do 10% w skali roku i co najważniejsze banki raczej nie zbankrutują. Banki na bieżąco pilnowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego, dlatego też ryzyko poniesienia strat jest bardzo niewielkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here