Prywatne pożyczki gotówkowe, zwane również chwilówkami są tym rodzajem pożyczek, na które coraz częściej decydują się Polacy. Zasada działania takich pożyczek opiera się na tym, że instytucje pozabankowe użyczają pieniędzy, bez sprawdzania BIKu i innych formalności.

Podstawowe wiadomości na temat prywatnych pożyczek gotówkowych

Kredyty udzielane przez prywatne pożyczki gotówkowe nie podlegają aż tak dużej regulacji. Zasady udzielenia takiej pożyczki mogą być także dostosowywane indywidualnie do poszczególnych klientów. Reguły swobodnie ustalane przez pożyczkodawcę zazwyczaj są jasne i korzystne dla pożyczkobiorcy. Oczywiście, konsumenci powinni być czujni i wybierać jedynie spośród najbardziej zaufanych firm tego typu. Przy pożyczce prywatnej przekazanie pieniędzy odbywa się bez pośrednika, co stanowi jej niekwestionowaną zaletę. Nic wobec tego dziwnego, że powstaje coraz więcej serwisów, takich jak Kokos.pl, umożliwiających nawiązanie kontaktu pomiędzy osobami dysponującymi kapitałem, a także potencjalnymi pożyczkobiorcami. Ta forma jest pomyślna dla obu stron. Pożyczkodawca uzyskuje bowiem oprocentowanie, a pożyczkobiorca otrzymuje określoną sumę na zasadach korzystniejszych niż te proponowane w banku.

Elastycznie ułożona umowa

Kolejnym walorem skorzystania z prywatnych pożyczek gotówkowych jest to, że obie strony mogą zdecydować się na dowolne ukształtowanie umowy.
Naturalnie, poza dodatkowymi wpisami zabezpieczającymi interesy pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, w umowie powinny znaleźć się takie stałe elementy jak: wysokość pożyczonej sumy, termin ostatecznej spłaty, a także konsekwencje w przypadku braku terminowego uregulowania zobowiązania. I chociaż prywatne pożyczki wiążą się z większym ryzykiem, aniżeli pożyczki bankowe, to teraz decyduje się na nie faktycznie sporo osób. Prywatna pożyczka gotówkowa pozwala w krótkim czasie uzyskać sumę niezbędną do tego, by zrealizować swoje bieżące potrzeby.
Tym samym, można sobie zapewnić komfort życiowy i bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here