Bezpieczna i skuteczna dezynfekcja

0
579

Do przeprowadzenia dezynfekcji należy się odpowiednio przygotować. Najważniejsze jest udostępnienie pomieszczenia oraz wszystkich przedmiotów i powierzchni, które będą dezynfekowane. Należy też osłonić wybrane miejsca, produkty spożywcze bądź inne, których nie należy eksponować na działanie środków dezynfekujących. Warto też pamiętać o odsunięciu mebli i zapewnieniu dostępu do zakamarków, wnęk i innych trudno dostępnych miejsc. Poniżej udzielamy dalszych porad w zakresie przygotowania i przeprowadzania dezynfekcji. 

Dezynfekcja bezpieczna i przyjazna dla środowiska 

Dezynfekcja jest najczęściej przeprowadzana z użyciem specjalnych środków, w których składzie znalazły się substancje aktywne, odpowiedzialne za eliminację drobnoustrojów chorobotwórczych. Warto podkreślić, że dezynfekcja nie prowadzi do stuprocentowego wyjałowienia danego miejsca, jednak w znacznym stopniu ogranicza możliwość kontaktu z czynnikami chorobotwórczymi. 

Najczęściej stosowane są trzy rodzaje dezynfekcji: fizyczna, chemiczna lub chemiczno termiczna. W każdym przypadku dezynfekcja skupia się na uszkodzenia struktury mikroorganizmów lub zahamowaniu ich metabolizmu, a rezultacie – doprowadzenia do ich śmierci. 

Dezynfekcja przeciwko Covid-19 

Dezynfekcja jest usługą wybieraną często z powodu zagrożenia zakażeniem Covid-19. Jeśli w Twoim zakładzie pracy, szkole, uczelni, biurze lub miejscu zamieszkania przebywały osoby zakażone wirusem, wówczas warto rozważyć profesjonalną dezynfekcję powierzchni i pomieszczeń. Niektóre firmy oferują dodatkowo możliwość przeprowadzenia dezynfekcji w wyjątkowo sprawny sposób – bez konieczności zamykania przedsiębiorstwa lub przerywania procesu biznesowego. 

Warto wybierać zwłaszcza metodę dezynfekcji z użyciem oprysku drobnokropelkowego. Pod wieloma względami, jest to najbardziej skuteczna i optymalna metoda eliminacji wszystkich szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki zastosowaniu wyjątkowo małych cząsteczek roztworu, są one w stanie wniknąć w szpary, zagłębienia, pęknięcia i inne miejsca trudno dostępne miejsca. 

Przeglądając oferty dostępnych firm, warto zwrócić uwagę, czy wykorzystywane przez nie urządzenia i środki są certyfikowane oraz zgodne z normami WHO. Do narzędzi skutecznych w trakcie dezynfekcji należą także specjalne lampy bakteriobójcze typu UV-C bądź lampy przepływowe typu UV-C. To drugie rozwiązanie pozwala na jednoczesne przebywanie w danym pomieszczeniu pracowników, bez obaw o negatywny wpływ lampy na ich zdrowie. 

W poszukiwaniu profesjonalnej pomocy – dezynfekcja Poznań

Wszystkim poszukujących ekspertów od dezynfekcji na terenie Poznania polecamy kontakt z firmą VACO, które specjalizuje się między innymi w różnych formach dezynfekcji. Oferuje możliwość jej przeprowadzenia zarówno pod kątem eliminacji wirusa Covid-19 jak i sprofilowaną pod kątem innych potrzeb. VACO specjalizuje się także w dezynsekcji oraz deratyzacji. Dla poszczególnych klientów przygotowywany jest indywidualny plan przeprowadzania dezynfekcji, który zagwarantuje jej maksymalną skuteczność oraz sprawne wykonanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here