Pożyczki z możliwością dostarczenia do domu klienta

0

Pożyczki krótkoterminowe, nazywane chwilówkami to sposób na pozyskanie błyskawicznej gotówki osobom potrzebującym wsparcia finansowego. Firmy pożyczkowe zdając sobie sprawę z problemów, z jakimi zmagają się Polacy wychodzą im naprzeciw oferując coraz to ciekawsze rozwiązania. Jednym z nich są pożyczki udzielane w domu klienta, które to są starsze od popularnych w chwili obecnej pozabankowych pożyczek, o które można wnioskować online. Niemniej jednak na chwilę obecną wiele osób zastanawia się jednak nad ich opłacalnością. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Na czym polega pożyczka udzielana w domu i czym trzeba wiedzieć przez jej zaciągnięciem?

Tańsze polisy dzięki monitoringowi stylu jazdy

0

Systemy monitoringu pojazdów i stylu jazdy podbijają kolejne branże. Początkowo miały pomagać firmom transportowym w optymalizacji kosztów eksploatacji flot samochodowych, ale szybko okazało się, że znajdują zastosowanie także w innych obszarach. Jednym z nich są ubezpieczenia. Branża szybko zdała sobie sprawę z korzyści jakie daje wykorzystywanie nowoczesnych systemów telematycznych i zaproponowała produkty oparte na monitoringu. Zastosowanie najnowszej technologii w tym sektorze przyniosło korzyści zarówno klientom jak i ubezpieczycielom.

Jak zadbać o finansową przyszłość dziecka?

0

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze dzieciństwo i godny start w dorosłe życie. O przyszłości dziecka warto pomyśleć jeszcze przed jego narodzinami – wychowanie, szkoła, studia czy zakup mieszkania to bowiem długoterminowe i kosztowne inwestycje. Jak zatem skutecznie zgromadzić kapitał na przyszłość swojego dziecka?

Usługi księgowe – czego należy wymagać od dobrej firmy outsourcingowej?

0

Dobrze prowadzona księgowość, a co za tym idzie – dobra księgowa – to podstawa prowadzenia każdej firmy. Urząd skarbowy często wydaje się tylko czekać na nawet najmniejsze potknięcie. Rozliczenia podatkowe, rachunkowość, usługi księgowe, to duże wyzwanie dla każdej działalności gospodarczej, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się outsourcing księgowości. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, czego możesz wymagać od firmy, która prowadzi Twoją księgowość. Dowiedz się także, czym jest outsourcing i komu jest on potrzebny. Przekonaj się, co na ten temat mówią eksperci!

Czy od wymiany walut musisz rozliczyć się z fiskusem?

0

W myśl polskiego prawa, każdy otrzymywany przez Ciebie dochód musi być opodatkowany. Czy oznacza to, że musimy opłacić podatek również od przeprowadzonych transakcji walutowych w ramach kantorów internetowych?

Dotacja z urzędu pracy na otworzenie firmy

0

Uruchomienie własnej firmy to bardzo duże wyzwanie i w wielu przypadkach spora inwestycja, dlatego też dotacja z urzędu pracy na otworzenie firmy, w wielu sytuacjach może pomóc nam spełnić swoje marzenie o uruchomieniu własnego biznesu.

Dotacja z urzędu pracy na otworzenie firmy

W dzisiejszych czasach dotacje z urzędu pracy na otworzenie firmy, są niewątpliwie bardzo dużym ułatwieniem, dlatego też wielu początkujących przedsiębiorców korzysta z ich dobrodziejstwa. Dotacje z urzędu pracy mają za zadanie wspieranie początkujących przedsiębiorców i zmotywowanie ich do pracy. Dzięki dotacją drastycznie spada bezrobocie, dlatego też są naprawdę bardzo przydatne.

Wkład własny

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość dotacji na uruchomienie własnej firmy wymaga odpowiedniego wkładu własnego. Poziom wkładu własnego jest tak naprawdę uzależniony od konkretnego urzędu pracy. Dzięki własnemu wkładowy finansowemu, urzędnicy łatwiej mogą nam zaufać i wzrastają nasze szanse na przyznanie dotacji. Pamiętać należy również i o tym, że dotacje z Urzędu Pracy nie przewidują żadnego wsparcia pomostowego, dlatego też warto odłożyć pewną część pieniędzy na koszty stałe takie jak np. ZUS, czy opłaty związane z prowadzeniem własnej firmy. Warto na starcie zabezpieczyć się na 3-5 miesięcy, które na początku dla wielu przedsiębiorców są najtrudniejsze.

Co zrobić aby otrzymać dotację?

Aby otrzymać dotację na uruchomienie firmy, należy spełnić kilka warunków. W większości przypadkach należy posiadać status osoby bezrobotnej i nieprowadzenie własnej działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy. Na naszym rynku istnieją profesjonalne firmy, które udzielają fachowego wsparcia przy wypełnianiu wniosków o dotację. Korzystając z pomocy tych firmy znacząco zwiększamy swoje szanse na uzyskanie interesującej nas dotacji.

Własna firma czy etat

0

W dzisiejszych czasach bardzo wiele ludzi zastanawia się nad pytaniem – własna firma czy etat? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie jest bardzo trudne, ponieważ oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są plusy i minusy poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

W co inwestować małe kwoty

0

W dzisiejszych czasach bardzo wielu specjalistów uważa, że nie opłaca się inwestować małych pieniędzy. Już dawno minęły czasy, że z stosunkowo niewielkiego kapitału można w bardzo krótkim czasie dorobić się prawdziwej fortuny. Istnieje jednak grupa ludzi, która uważa że od czegoś trzeba zacząć. Inwestowanie niewielkich pieniędzy, to również wspaniałe doświadczenie i nauka, która w niedalekiej przyszłości może bardzo nam się przydać. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo w co inwestować małe kwoty, aby szybko pomnożyć nasz kapitał.

W co inwestować małe kwoty?

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się ETFy, które doskonale nadają się do inwestowania niewielkich kwot pieniędzy. Fundusze indeksowe pozwalają zarobić całkiem niezłe pieniądze, ale oczywiście należy poświęcić im nieco swojego cennego czasu. Najlepiej wybrać sobie tylko jeden ETF, z interesujących nas indeksów giełdowych i co miesiąc, regularnie za niewielką kwotę dokonywać zakupów. Przy takim podejściu wykorzystany uśrednienie. Pamiętać należy o tym, że giełdy w długim terminie zawsze rosną.

Akcje Dywidendowe

Niewielkie pieniądze można zainwestować także w Akcje Dywidendowe, które również wspaniale nadają się do inwestowania niewielkiego kapitału. Regularne kupowanie odpowiednich akcji dywidendowych za niewielkie kwoty, może w dłuższej perspektywie przynieść naprawdę znaczący dochód. Pamiętać należy jednak o tym, że inwestowanie w akcje dywidendowe, jest bardzo trudne, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne opcje inwestowania swojego kapitału. Akcje Dywidendowe wymagają najwięcej wiedzy i co najgorsze mogą spowodować w naszym portfelu najwięcej strat. Małe kwoty na szczęście łatwiej przełknąć, a co najważniejsze przy udanych inwestycjach, będziemy mogli dokładnie poznać ten rynek i z czasem zainwestować zdecydowanie większe pieniądze.

Zdolność kredytowa – czym jest i jak ją poprawić

0

Kredyty w Polsce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale należy pamiętać o tym, że bez dobrej zdolności kredytowej, bardzo ciężko będzie uzyskać satysfakcjonujący kredyt na korzystnych warunkach.

Zdolność kredytowa – czym jest i jak ją poprawić

Każdy kto zamierza złożyć wniosek o udzielenie profesjonalnego kredytu, powinien w pierwszej kolejności uporządkować wszystkie swoje zobowiązania finansowe. Aby poprawić swoją zdolność kredytową, warto poszukać również stabilną firmę, która zaoferuje nam zatrudnienie na umowę o pracę i co najważniejsze podniesie również nasze dotychczasowe zarobki. Podniesienie swojej pensji, uregulowanie długów finansowych i znalezienie stabilnej pracy, to najprostszy sposób, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak nasza zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z stosownymi odsetkami, w terminie ustalonym w umowie. W wielu przypadkach to właśnie ocena zdolności kredytowej, ma największy wpływ na to, czy przyznany zostanie nam kredyt o który się ubiegamy. Jeżeli mamy dobrą zdolność kredytową, to będziemy mogli zyskać większy kredyt i lepsze warunki. Zdolność kredytowa wyrażana jest poprzez maksymalną sumę zaciąganego kredytu, ze spłatą którego będziemy w stanie sobie poradzić. W internecie można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych serwisów internetowych, dzięki którym w kilka minut ustalimy swoją zdolność kredytową. Pamiętać należy jednak o tym, że otrzymane w ten sposób informacje należy traktować wyłącznie jako dane orientacyjne. Pamiętać należy również i o tym, że każdy bank może ustalić nam zupełnie inną zdolność kredytową, co w praktyce oznacza, że w jednym banku będziemy mogli zaciągnąć kredyt, a w drugim otrzymany odmowę udzielenia kredytu.

Jak zorganizować sobie pracę w domu?

0

Wiele osób uważa, że nie ma nic bardziej komfortowego, niż praca we własnym domu – obowiązki wykonujemy bezstresowo, nikt nie stoi nam nad głową, możemy w każdej chwili zrobić sobie przerwę czy załatwić coś ważnego. Jednak praca w domu nie jest formą dla każdego, ponieważ większość osób nie ma aż takiej samodyscypliny, aby pilnować się i nie rozleniwić. Bo skoro mamy termin realizacji zadania na jutro, to po co mamy spieszyć się z tym już dziś? Jak zatem dobrze się zorganizować i przypilnować?

ZOBACZ TEŻ