Ślusarz samochodowy- wszystko jego pracy!

0
ślusarz samochodowy

Z usług ślusarza samochodowego może skorzystać każda osoba, która potrzebuje awaryjnego otwarcia dostania się do samochodu. Bardzo podobnie jak w przypadku ślusarza urządzeń komunalnych oraz sprzętu domowego. Pomoże nam otworzyć drzwi, tak ślusarz samochodowy pomoże nam z uciążliwym problemem jakim jest zatrzaśnięte auto. W takim zawodem najczęściej możemy spotkać się w warsztatach samochodowych. Ślusarz samochodowy znajdzie pracę również w fabryka związanych z branżą motoryzacyjną. Osoby, które kształtują się na te stanowisko, będą wykonywały czynności naprawcze oraz wymieniały uszkodzone elementy w samochodach. Dodatkowym elementem jest zajmowanie się czasem zadaniem, a także montażem niektórych części samochodowych. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/slusarz-samochodowy/

Zatrzaśnięty samochód – ślusarz na ratunek 

Awarie związane z zatrzaśnięciem się samochodu mogą być naprawdę różne. Jednak są one bardzo irytujące, A w niektórych momentach niebezpieczne. Staje się to straszne, w przypadku gdy w samochodzie zatrzaśnie się dziecko. Będzie to szczególnie niebezpieczne W trakcie gorących dni. Może doprowadzić nawet do tragedii. Fachowiec, zajmujący się ślusarstwem będzie potrafił otworzyć auto bez żadnego zająknięcia. Jest to niezwykle ważny dla kogoś, kto posiada pojazd skłonny do zatrzaśnięć. Fachowiec może przy okazji otworzenie auta, uratować się z niepotrzebnych kłopotów. Z usług fachowca będziemy mogli skorzystać również w przypadku zgubienia kluczyków.

Ślusarz samochodowy – praca w ciągłym pogotowiu

Bardzo często ślusarze samochodowi stykają się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz pogotowiu ślusarskim. Bardzo duża ilość film jest otwarta 24 godziny na dobę. Wówczas możemy liczyć się na pomoc ślusarza o każdej porze dnia i nocy. Cesarze samochodowi wykorzystują nowoczesne techniki, które niezbędne są do otworzenia auta. Jeżeli zdecydujemy się na podjęcie kroków w tym kierunku, będziemy musieli liczyć się, z kilkoma uciążliwymi i wyczerpującymi realiami. 

Zobacz też: http://www.challengegroup.pl/slusarz-urzadzen-komunalnych-oraz-slusarz-sprzetu-domowego-czym-sie-zajmuja/

Sprawdź, co milionerzy robią inaczej niż Ty

0
miliarderzy

Wśród wielu osób utwierdziło się przekonanie, że milionerzy śpią tylko na pieniądzach oraz wydają je na luksusy. Prawda jest taka, że bardzo kontrolują oni swoje życie, Są oszczędni, planują, a także ciężko pracują, aby zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę na przyszłość. Co takiego robią milionerzy, czego nie robią zwykli śmiertelnicy? Poznając ich tok myślenia, dowiemy się w jaki sposób dbać o pieniądze oraz jak nie zarabiać. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/miliarderzy/

Co milionerzy robią inaczej?

Na pewno to, że działają na własną rękę. Nie pracują oni na etacie tak jak większość ludzi na świecie. Posiadają oni własną działalność gospodarczą, o którą dbają i którą rozwijają. Pieniądze trafiają od razu na ich konto a nie do kieszeni szefa.

Morałem dla nas jest to, że jeżeli posiadamy pomysł na interes, oraz oszczędności na założenie naszej działalności, to zróbmy krok w tym kierunku. Na początku może to być jednoosobowa firma nierejestrowana, aż czasem kiedy będziemy widzieć że biznes się rozkręca, możemy ją powiększyć. Nie ma jednak co rezygnować od razu z naszej pracy etatowej, ponieważ nie wiemy czy biznes się rozkręci i czy nie zostaniemy na lodzie.

Własny biznes, to przede wszystkim ryzyko. Bardzo duża ilość firm nie przetrwa pierwszego roku działalności. Umowa o pracę zapewnia nam jednak poczucie bezpieczeństwa. Do założenia działalności gospodarczej musimy być w 100% pewni oraz zaangażowani.

Ciężka praca oraz oszczędności

W tym osobom, w którym wydaje się że milionerzy odpoczywają tylko na zagranicznych wakacjach w ciepłych krajach z drinkiem w ręce, poważnie się mylą. Milionerzy bardzo często żyją w stresie oraz przechodzą przez ciężką parówkę. Istnieją statystyki, z których wynika, że Polacy prowadzący własną działalność pracują ponad 56 godzin tygodniowo. Na zwykłego pracownika jest to trochę ponad 40 godzin. Stawia to Polaków na trzecim miejscu najbardziej zapracowanych przedsiębiorców. Jeżeli chodzi o własny biznes przegonili nas tylko sąsiedzi, a dokładniej Niemcy.

Pytania, na które milioner odpowie „tak”

Według ” The Millionaire Next Door”, osoby posiadające bogactwo, myśląc o finansach osobistych, a także swojej ekonomicznej przyszłości, opowiadają stanowcze „tak” na pytania:

• Czy gospodarstwo domowe, które posiadasz korzysta z rocznego budżetu? 

• Czy wiesz ile Twoja rodzina wydaje rocznie na jedzenie odzież oraz dom? 

• Czy posiadasz jasno określony zestaw celów dziennych, tygodniowych, miesięcznych, a także rocznych czy życiowych?

• Czy spędzasz dużo czasu na planowanie swojej przyszłości finansowej?

Zobacz też: http://www.immocenter.pl/jak-myslec-jak-milionerzy-sekret-zarzadzania-pieniedzmi/

Kominiarska dola

0
Kominiarska dola

Czy kontrolowanie kominów jest niezbędne? A może można sobie poradzić na swój sposób? Przecież filtry, które według producenta wytrzymają rok na pewno poradzą sobie też przez kolejny. Ale czy na pewno?

Usprawnienie firmy poprzez systemy erp

0
Usprawnienie firmy poprzez systemy erp

Dzięki wykorzystaniu w przedsiębiorstwie odpowiednich systemów erp można wygodnie i bezproblemowo dokonywać zmian w istniejących już procesach albo tworzyć je jako nowe. Wszystko to daje możliwości sprawniejszego prowadzenia przedsiębiorstwa i przejrzystego kontrolowania jego działań. Istniejące na rynku systemy erp dla przedsiębiorstw są bardzo funkcjonalne.

Które zawody wracają do łask?

0
popularne zawody

Gospodarka w Polsce ciągle się rozwija, przez co dochodzi do różnych zmian. Również na rynku pracy. W ostatnich latach zmieniła się struktura zatrudnienia, w wyniku czego niektóre profesje zniknęły, a inne powstały, by wypełnić zapotrzebowanie.

Obecnie powróciły również zawody, które zniknęły z rynku pracy już jakiś czas temu, na skutek rozwoju technologii i automatyzacji. O które zawody chodzi?

Zawody, które powróciły do łask

Rzemiosło jest znane w naszym kraju od wieków. Poszczególne umiejętności zwykle były przekazywane z dziada, pradziada. Był okres, że popyt na tego typu usługi spadł, ale dziś stają się one znowu popularne. O których zawodach mowa? Chodzi o:

  • kaletnika – jego praca polega na wytwarzaniu, konserwacji oraz naprawie przedmiotów użytkowych, które są wytwarzane ze skóry;
  • hafciarkę – osoba wykonująca taki zawód wykonuje ręczne hafty za pomocą krosien do haftu, maszyn hafciarskich lub automatów hafciarskich. W dzisiejszych czasach komputer bardzo ułatwia, wykonywanie tego zawodu;
  • ludwisarza – czyli tak zwany odlewnik, jego zadaniem jest tworzenie dzwonów, posągów, świeczników, moździerzy i innych przedmiotów użytkowych, które mają być wykonane z brązu, spiżu i mosiądzu;

Przeczytaj też: http://www.immocenter.pl/proces-adaptacji-pracownika-na-czym-polega/

  • zduna – ten fachowiec naprawia, wykonuje i rozbiera różnego rodzaju piece grzewcze i kuchenne, które znajdują się w pomieszczeniach;
  • dekarza – to specjalista od dachów, zajmuje się ich naprawą oraz wykonawstwem. Jest znany z przeprowadzania remontów i prac, które opierają się na specjalistycznej wiedzy i umiejętnościach;
  • stolarza – w dzisiejszych czasach jeżeli chcemy kupić meble, nie idziemy do stolarza, tylko do sklepu, który produkuje tego typu rzeczy na wielką skalę. W ten sposób otrzymujemy meble gorszej jakości, ale w niższej cenie. Na szczęście coraz więcej osób, zwraca uwagę na jakość, i wychodzi z założenia, że lepiej więcej dopłacić, ale mieć meble które posłużą nam przez dłuższy okres czasu;

W dzisiejszych czasach posiadając odpowiednią wiedzę i umiejętności, osoby które zajmują się rzemiosłem mogą naprawdę dobrze zarabiać.

Czemu niektóre zawody wymierają, a inne ożywają?

Mimo tego, że technologia i automatyzacja ciągle idą do przodu, a na rynku jest coraz więcej dużych przedsiębiorstw, które produkują więcej za mniej, firmy rzemieślnicze, nawet te małe, wciąż mogą być konkurencyjne. Obecnie ludzie coraz bardziej doceniają polskie produkty, które są ekologiczne, wolą dać drugie życie staremu meblowi, lub torbie, niż je wyrzucić i kupić od razu nowe przedmioty.

Źródło: https://www.wsb.com.pl/

Wilk do mięsa dla każdego

0
Wilk do mięsa dla każdego

Zdecydowana większość populacji świata spożywa mięso pochodzące od różnych zwierząt. I nie wyobraża sobie przyjęcia, a nawet obiadu bez mięsa. Mięso na dania obiadowe pomoże zmielić wilk do mięsa, który jest dużym sprzętem kuchennym.

Bańki mydlane – świetna forma zabawy na świeżym powietrzu

0
rodzaje baniek mydlanych dla dzieci

Bańki mydlane cieszą zarówno małe, jak i duże dzieci. Jest to ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie organizowanych urodzin lub innej imprezy okolicznościowej z udziałem maluchów. Im bańki mydlane są większe, tym jest więcej frajdy. Sezon letni jest idealnym okresem na przypomnienie sobie jaka to świetna zabawa puszczać bańki.

Bańki mydlane dla dzieci

Jeżeli małe młodsze dziecko, aby sprawić mu wielką radość powinniśmy zakupić małą buteleczkę, z której będziemy puszczać bańki mydlane dziecku. W przypadku tych najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie puszczać baniek, takie bańki będą wystarczające. Jest to świetny pomysł na uatrakcyjnienie spaceru z dzieckiem lub zabawy w ogrodzie.

Takie małe buteleczki nie należą do bardzo wydajnych, ale ich zaletą jest to, że można je ze sobą wszędzie zabrać. Wyróżniają się swoim kolorowym, bajkowym opakowaniem, wszystko po to żeby wzbudzić zainteresowanie u dziecka.

W przypadku, gdy mamy starsze dziecko zdecydowanie bardziej atrakcyjne są większe bańki mydlane, nie takie puszczane z małego opakowania. Tu z pomocą przychodzi cały zestaw, dzięki któremu można stworzyć ogromne bańki.

Bańki mydlane dla dzieci

Zestawy do tworzenia baniek mydlanych

Taki zestaw do tworzenia baniek mydlanych składa się ze specjalnego płynu oraz mechanizmu, za pomocą którego jesteśmy w stanie stworzyć cudowne bańki. Modeli takich zestawów jest kilka, zazwyczaj są albo zasilane bateriami, lub wymagają tradycyjnego dmuchania.

Gdy chcemy uatrakcyjnić imprezę swojego dziecka, warto zainwestować w maszynę do robienia baniek. Również ciekawe są miotacze baniek mydlanych. Dostępne są w formie pistoletu, który ma na końcu specjalną nakładkę. Tą nakładkę należy zamoczyć w płynie, który jest wylany na przeznaczony do tego spodek. Jedne modele są zasilane bateriami, inne za pomocą wbudowanego wiatraczka, dzięki któremu można wypuszczać wiele baniek na raz. Są również wersje tradycyjne, które wymagają dmuchania.

Zestaw do tworzenia baniek mydlanych spodoba się każdemu dziecku. Puszczanie baniek i łapanie ich jest doskonałą formą zabawy. Różnorodność urządzeń do puszczania baniek mydlanych sprawia, że zabawa ta nie ma końca.

Przeczytaj też: http://studioniezapominajka.pl/akcesoria-do-trampolin-ktore-wybrac/

Nowoczesne dywany

0
Nowoczesne dywany

Każde wnętrz jest inne i niepowtarzalne, tak jak wyjątkowe są osoby je zamieszkujące. Podczas aranżowania wymarzonego pomieszczenia każdy z nas pragnie przemycić trochę siebie – swojej osobowości, charakteru, temperamentu, preferowanego stylu. Właśnie dlatego wśród dostępnych obecnie produktów można znaleźć tak wiele różnorodnych rozwiązań, które są w stanie zadowolić każdego odbiorcę. Nie inaczej jest w przypadku naszego sklepu internetowego. Sklep Topworld (https://www.topworld.pl/) to miejsce w sieci, w którym można znaleźć piękne nowoczesne dywany na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak ożywić urządzaną przestrzeń?

Nie od dziś wiadomo, że kluczową rolę w aranżowaniu wnętrza odgrywają dodatki. To właśnie dekoracje sprawiają, że pomieszczenie nabiera indywidualnego charakteru, ma swego rodzaju duszę. Jednymi z najbardziej popularnych ozdób, obok poszewek na poduszki, zasłon czy firanek, są oczywiście dywany. Dekoracje podłogowe doskonale sprawdzają się niemalże w każdym wnętrzu – pokoju dziennym, młodzieżowym, dziecięcym, gościnnym, sypialni, jadalni, gabinecie, a nawet – co można zaobserwować coraz częściej – łazience czy kuchni.

Dywany dodają przytulności, wprowadzają domową atmosferę. Nowoczesne dywany z pewnością pozytywnie zaskoczą osoby, które do tej pory kojarzyły dywany z tradycyjnymi motywami spotykanymi w domostwach starszego pokolenia. Modne, designerskie wzory, ciekawe rozwiązania i nietuzinkowe kształty odbiegają od stereotypowego spojrzenia na dywany, dając wiele aranżacyjnych możliwości!

Sklep internetowy Topworld

Wygląd jest ważny, ale nie najważniejszy. Podczas wybierania wymarzonego dywanu warto kierować się również jakością. Dobre gatunkowo dywany wykonane w staranny sposób z pewnością będą wyróżniały się również trwałością, a co za tym idzie – będą cieszyć oko w niezmienionej formie przez długi czas. Dobrze jest również zwrócić uwagę na sposób czyszczenia dywanu. Wśród szerokiego wyboru produktów oferowanych przez nasz sklep internetowy można znaleźć między innymi dywany shaggy, jedwabne, orientalne, wełniane, syntetyczne, chodniczki, a nawet wykładziny. Wszystkie prezentowane produkty dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych, kształtach i rozmiarach, a także bardzo konkurencyjnych cenach. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, a także zaufaniem zadowolonych klientów, którzy chętnie wracają do nas po nowe, ciekawe propozycje. Zachęcamy do skorzystania ze świadczonych przez nas usług.

Drzwi solidne, budujące nowoczesne wyobrażenie o przedmiotach

0
Drzwi solidne, budujące nowoczesne wyobrażenie o przedmiotach

Mądrością przewodnią tej prezentacji jest przełamywanie stereotypów. Popadającym w rutynę, nawet przez myśl nie mignie, że można coś zrobić inaczej, ładniej i z szacunkiem dla tworzywa. Dlatego pozytywnie należy ocenić projekt zmiany podejścia do konstrukcji drzwi.

I. Nie chodzić utartymi ścieżkami

Inny pomysł na drzwi

Przyzwyczajenie każe, przy wywołaniu hasła „drzwi”, wyobrazić sobie płaską powierzchnię z desek lub płyty ozdobioną okuciem klamki i zawiasami umieszczonymi na jednej z bocznych krawędzi.

Drzwi jednak można zaprojektować śmiało i nieszablonowo. Pozostaną tym samymi elementem zasłaniającym przejście w ścianie, choć wyglądem nie będą przypominały tradycyjnych drzwi.

Pierwszym zaskoczeniem jest możliwość rezygnacji z okuć klamki. Połać drzwi może upodobnić się do ścian. Stają się wtedy niewidoczne. Dzięki sprytnemu systemowi zawiasów drzwi Pivot mogą wtopić się w powierzchnię i fakturę ściany.

Ze względu na dużą elastyczność projektu można je pokryć dowolnym materiałem. Od konstrukcyjnego aluminium przez drewno, kompozyty zbliżone materiałowo do technologii kosmicznych, beton architektoniczny aż po kamień naturalny. Wszystko zależne jest od dwóch parametrów. Fantazji i wagi. Jeśli chodzi o pierwszy punkt ograniczeń brak. Drugi to ciężar skrzydła, który w drzwiach Pivot nie może przekroczyć wartości granicznej określonej przez producenta zawiasów.

Nieszablonowy system mocowania pozwolił na optymalizację konstrukcji i możliwość rezygnacji z futryny. Skrzydło porusza się na zawiasach, potrzebujących niewielkich zapasów przestrzeni na obrzeżach.

Design i przemyślana konstrukcja daje ogromne możliwości w kategorii architektury ogólnej i aranżacji wnętrz. Całościowy obraz tak prezentujących się drzwi pasuje do wszystkich nowoczesnych stylów architektonicznych.

Zaadaptował je z łatwością modernizm łączący wynikowo funkcję z formą i jego następca, pluralistyczny i subiektywny postmodernizm.

Nawet brutalizm eksponujący materiał budowli; konstruktywizm i dekonstruktywizm oraz metabolizm przedstawiający budynki w kształcie drzew, nie mają oporów dla tak zmyślnej konstrukcji drzwi.
I na koniec wisienka na torcie, odkrycie końca XX wieku – stylizacja w kierunku Blob, której efektem są obiekty naśladujące kroplę płynu w stanie nieważkości.

II. Techniczne aspekty konstrukcyjne

Drzwi jak strong man

Opisana wyżej zmiana konstrukcyjna przyniosła korzyści widoczne gołym okiem. Rama z wypełnieniem wydatnie urosła. System zawiasów Pivot jest w stanie udźwignąć element o wadze do 500 kg i wymiarach, które w relacji do materiału nie spowodują zwiększenia wagi ponad wymienioną. Drzwi Pivot mogą osiągnąć nawet rozmiar 2,5 X 4.0 m.

Aluminiowa nowoczesność

Wybór materiału na konstrukcję główną jest nieprzypadkowy. Lekkie aluminium jest na tyle wytrzymałe, że jest w stanie udźwignąć nawet kilkusetkilogramową konstrukcję skrzydła.
Aluminium, choć to wysoko przetworzony surowiec należy do grupy materiałów „wiecznych”. Nie bez znaczenia jest to z racji ekologicznego zaangażowania tej technologii. Srebrzysty glin jest poddawany bezstratnemu odzyskowi. To znaczy, że z każdej tony złomu powstaje kolejna tona półfabrykatów aluminiowych.

Niczego nie widać

Zawiasy współpracujące z drzwiami Pivot dzięki zmianie położenia, są niewidoczne dla obserwatora. Zawiasy zostały przesunięte na krótszą dolną i górną krawędź skrzydła i stanowią przedłużenie wertykalnej osi drzwi.

Pełen obrót

Pozycja zawiasów daje dodatkowe możliwości ruchomości skrzydła. Zawiasy umieszczone blisko jednej z krawędzi pozwalają na wychył w zakresie kąta do 180 stopni. Niesamowite zjawisko zachodzi natomiast, gdy zawiasy mają gniazda w połowie skrzydła. Wtedy zakres ruchu jest nieograniczony i osiąga 360 stopni.

Różne systemy

Drzwi Pivot elastycznie dostosowują się do potrzeb funkcjonalnych. Mogą działać jako drzwi tradycyjne, obrotowe i samo powracające z funkcją wahadłową zawiasów.

Łatwy montaż

Instalacja zawiasów i kompletnych drzwi jest niezwykle przejrzysta i zero wysiłkowa. Wszystkie prace można wykonać zestawem kilku podstawowych narzędzi.

Źródło: http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/team-axis-aluminiowe-drzwi-w-systemie-pivot

Chwilówka do 5000 zł ze spłatą w ratach

0
Chwilówki do 5000 zł

Na rynku pozabankowym dostępne są dwie opcje finansowania, a mianowicie krótkoterminowe chwilówki oraz pożyczki na raty. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jednak wybór konkretnej oferty powinien być podyktowany możliwościami finansowymi oraz własnymi preferencjami. W przypadku chwilówki do 5000 zł nie trzeba oddawać całej kwoty jednorazowo, gdyż można ją rozłożyć na mniejsze raty. Czy to w ogóle możliwe w przypadku chwilówek?

Chwilówki na raty – co to jest?

Klienci firm pozabankowych przyzwyczajeni się do klasyfikacji chwilówek jako produktów finansowych, które charakteryzują się 30-dniowym okresem spłaty. Taki wariant jest korzystny, jeżeli wnioskuje się o niewielkie kwoty, które można jednorazowo zwrócić w krótkim czasie. Chwilówka do 5000 zł stanowi już spore obciążenie dla budżetu i nie każdy posiada tak wysokie wpływy na konto, aby była możliwa spłata zadłużenia w jednej racie. Alternatywą dla takich ofert są chwilówki na raty, w których można samodzielnie ustalić sobie harmonogram spłat. Udzielane są one na podobnych zasadach co pożyczki krótkoterminowe, a różnice wynikają tylko ze sposobu spłaty oraz wymagań wobec klientów.

Jak udzielana jest pożyczka 5000 zł?

Zaletą ofert pozabankowych jest to, że są udzielane na uproszczonych zasadach. Do skorzystania z chwilówki do 5000 zł potrzebny jest tylko dowód osobisty, własny rachunek bankowy oraz aktywny numer telefonu. Nie ma konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów, gdyż cała procedura ogranicza się do złożenia wniosku za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy. Chwilówka do 5000 zł przyznawana jest nawet osobom bezrobotnym, gdyż firmy nie wymagają zaświadczenia o zarobkach, a jedynie wypełnienia oświadczenia o źródle utrzymania. Należy jednak pamiętać, że chwilówki z miesięczną ratą to zobowiązanie długoterminowe. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów, firmy pozabankowe mogą sprawdzić historię kredytowania w BIK. Ma to zminimalizować ryzyko niewywiązywania się z harmonogramu spłat, a także uchronić klientów przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Na jakie kwoty udzielane są chwilówki na raty?

Pożyczki ratalne to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku zawierania umów na wysokie kwoty. Nie jest to jednak regułą, gdyż chwilówka do 5000 zł równie dobrze może być udzielona na 500 zł z możliwością rozłożenia nawet na 24 – miesięczny okres kredytowania! W ten sposób można maksymalnie obniżyć wysokość rat i powoli spłacać zobowiązanie, nie nadwyrężając drastycznie budżetu domowego. Pożyczki ratalne to najbardziej elastyczne produkty dostępne na rynku, które stanowią silną konkurencję dla tradycyjnych kredytów bankowych. Można w nich samodzielnie ustalić sobie wysokość chwilówki i ilość rat, dopasowując harmonogram do własnych możliwości finansowych.

Gdzie wziąć chwilówkę ratalną?

Ze względu na dostęp do różnorodnych ofert pozabankowych, z łatwością można znaleźć propozycję na miarę potrzeb. Godną polecenia firmą jest na przykład Intratka, w której można wnioskować o chwilówki ratalne od 500 do 10 000 zł. W tym przypadku chwilówka do 5000 zł może zostać rozłożona od 3 do 24 rat, a uproszczone procedury pożyczkowe sprawiają, że pieniądze mogą trafić na konto jeszcze tego samego dnia.

ZOBACZ TEŻ